جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

جریمه شدن UniCredit به دلیل بستن غیرقانونی حساب‌های شرکت استخراج کریپتو!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • جریمه شدن UniCredit به دلیل بستن غیرقانونی حساب‌های شرکت استخراج کریپتو!
UniCredit-Fined-144-Million-for-Illegally-Closing-Crypto-Mining-Firms-810x486

از غول بانکی ایتالیایی، یونی کردیت (UniCredit) به دلیل بسته شدن حساب های متعلق به یک شرکت استخراج ارزهای دیجیتال، حدود 144 میلیون دلار جریمه خواسته شده است.

یک دادگاه منطقه ای در بانجا لوکا(Banja Luka)، بوسنی و هرزگوین(Bosnia and Herzegovina)، حکم داد که دفتر شعبه UniCredit در این کشور به دلیل شکایتی که توسط یکی از شرکت های تابعه شرکت استخراج ارز دیجیتال بیت ماینر فکتوری (Bitminer Factory) تنظیم شده است، جریمه ای معادل 131 میلیون یورو (144 میلیون دلار) به عنوان خسارت پرداخت خواهد کرد. خبرگزاری محلی La Repubblica اولین بار این ماجرا را گزارش کرد.

شرکت تابعه Bitminer Factory، بانک  UniCreditرا متهم کرد که به اشتباه حساب های جاری خود را در شعبه محلی بانک در بانجا لوکا بسته است. به گفته این شرکت استخراج کریپتو، این بسته شدن از عرضه اولیه سکه (ICO) مرتبط با پروژه‌های راه‌اندازی در بخش استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در بوسنی و هرزگوین، جلوگیری کرد.

این شرکت به دلیل تعرفه پایین انرژی در بوسنی و هرزگوین، عملیات استخراج را در بوسنی و هرزگوین راه اندازی کرد و حساب های بانکی با UniCredit افتتاح کرد. در حالی که این بانک قبلاً به آنها اجازه می داد سود حاصل از فروش رمزنگاری استخراج شده را از حساب های خود برداشت کنند، شعبه UniCredit متوقف شد و اعلام کرد که نمی تواند به مشاغل و تامین کنندگان ارزهای دیجیتال خدمات رسانی کند.

با این حال، دادگاه اعلام کرد که بانک نمی‌تواند شواهدی مبنی بر قوانین کتبی ارائه کند که مانع از ایجاد رابطه تجاری با شرکت‌های مبتنی بر رمزنگاری شود.

در همین حال، به نظر می رسد UniCredit از این حکم ناراضی است و ظاهراً به این حکم درخواست تجدید نظر کرده است. به گفته این بانک، حکم «قطعی، لازم‌الاجرا و نافذ نیست» و افزود:

«مسئولیت احتمالی تنها بر اساس نتیجه قطعی همه راه‌حل‌های دادرسی موجود و نه قبل از ارائه حکم قطعی و الزام‌آور توسط دادگاه تجدیدنظر تعیین می‌شود.»

بانک های بزرگی که به روی کریپتو باز می شوند

در ماه ژانویه(دی)، این غول بانکی ایتالیایی پس از پاسخ به یکی از کاربران توئیتر، با واکنش شدید جامعه ارزهای دیجیتال و همچنین مشتریان مواجه شد. UniCredit گفت:

«سلام، سیاست‌های فعلی گروه(Group)، روابط با طرف‌های متقابل صادرکننده ارزهای مجازی یا عمل به عنوان پلتفرم های صرافی را ممنوع می‌کند.»

موارد متعددی وجود داشته است که بانک ها از ارائه خدمات به حساب های متعلق به دارندگان رمزارز خودداری کرده اند. در سال 2021 (1400)، غول اروپایی HSBC تراکنش‌های صرافی های دارایی دیجیتال در بریتانیا را مسدود کرد.

با این حال، بانک‌های بزرگ دیگری نیز وجود دارند که به نظر می‌رسد از موضع ضد رمزنگاری تغییر موع داده اند و چنین حمایتی را ارائه می‌کنند.

همانطور که قبلا توسط CryptoPotato، بزرگترین بانک استرالیا گزارش شده بود، بانک مشترک المنافع استرالیا (CBA) اعلام کرد که خدمات ارز دیجیتال بیشتری را به مشتریان این بانک ارائه خواهد کرد.