جزییات دستگیری خالق رمزارز ترا!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

مقامات کشور مونته نگرو فردی را دستگیر کرده‌اند که گمان می‌رود دو کوان، خالق رمزارزهای TerraUSD و Luna باشد.
فیلیپ آزیچ، وزیر کشور مونته نگرو در پستی در توییتر گفت: پادشاه سابق ارزهای دیجیتال با اسناد جعلی توسط پلیس در فرودگاه پودگوریتسا بازداشت شد.
سقوط ارز terraUSD در سال گذشته باعث سقوط بی‌سابقه‌ای در بازارهای رمزارزی شد که بر بسیاری از کاربران پیشرو در این صنعت نیز تأثیر گذاشت. کوان، یکی از بنیانگذاران Terraform Labs، به تقلب و نقض قوانین بازار سرمایه در کشور خود متهم شد و پس از اینکه مقامات نتوانستند او را پیدا کنند، سوژه‌ای برای یک پیگیری بین‌المللی شده است.
مقامات کره جنوبی سال گذشته گفتند که او پس از ترک سنگاپور، یعنی جایی که دفتر مرکزی ترافورم در آن قرار داشت، از طریق دبی به کشوری ناشناخته که گمان می‌رفت صربستان باشد، سفر کرده است.
همچنین کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به دلیل سازماندهی یک کلاهبرداری رمزارزی که با فروش تعدادی از دارایی‌های دیجیتالی که به درستی در رگلاتورها ثبت نشده‌اند و میلیاردها دلار ضرر به کاربران وارد آورده است، از کوان شکایت کرده است.

سازمان SEC ادعا کرده که کلاهبرداری مورد نظر بین آوریل 2018 و مه 2022 رخ داده است.
در ماه مه سال گذشته، همبستگی terraUSD و دلار به شکلی چشمگیر سقوط کرد و جرقه بحران بی‌سابقه‌ای در بازارهای رمزارزی شد؛ تا جایی که شرکت‌هایی مانند سلسیوس و Three Arrows Capital را نیز به ورشکستگی کشاند.
در سپتامبر سال گذشته نیز اینترپل یک اخطار قرمز علیه Kwon صادر کرد که به نمایندگی از مجریان قانون در سراسر جهان برای دستگیری رئیس Terraform انجام شده است.
البته از زمان ناپدید شدن، کوان به اظهارات خود در رسانه‌های اجتماعی بدون افشای مکان خود ادامه داده است.