جیتو، پروتکلی که آینده بلاکچین سولانا را متحول می‌کند!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

یکی از ارزهای دیجیتالی که این روزها سر و صدای زیادی به پا کرده، جیتو (JTO) است، توکن حاکمیتی پروتکل دیفای و استیکینگ جیتو (Jito) که نقش مهمی در اکوسیستم سولانا دارد.
همان‌طور که در خبرهای قبلی رمزارز نیوز هم گزارش شد، قیمت این رمزارز با بیش از ۱۴۵ درصد رشد از سطح ۱٫۷۹ دلاری در زمان ایردراپ خود (۷ دسامبر)، روز ۹ دسامبر به اوج خود در حدود ۴٫۳۹ دلار رسید. اگرچه از آن زمان، قیمت JTO کاهش یافته و در حال حاضر، در محدوده ۳ دلار قرار دارد، اما خود پروتکل جیتو هم در این مدت به موفقیت‌های قابل‌توجهی دست یافته که امیدها به تداوم رالی صعودی توکن آن را افزایش می‌دهد.
طبق گزارش‌ها، جیتو اکنون پس از Marinade، بزرگ‌ترین پروتکل دیفای سولانا از لحاظ ارزش کل دارایی‌های قفل‌شده است و در حال حاضر، بیش از ۶٫۴ میلیون SOL قفل‌شده در خود دارد، یعنی حدود ۴۶۰ میلیون دلار.

پروتکل جیتو به کاربران اجازه می‌دهد تا SOLهای خود را در ازای دریافت توکن JitoSOL سپرده‌گذاری کنند که به معنای مشارکت در فرآیند استیکینگ است. با این حال، بیشتر تبلیغات جیتو بر روی فناوری زیربنایی پروتکل خود و ترکیبی از بهینه‌سازی لیکویید استیکینگ و ارزش قابل استخراج ماینر (MEV)، متمرکز است.
همان‌طور که می‌دانید، سولانا با چالش‌های مهم مرتبط با MEV، از جمله ازدحام شبکه و اختلالات ناشی از تراکنش‌های اسپم مواجه است. اینجاست که جیتو به عنوان یک واحد پردازش تراکنش مستقل عمل می‌کند و با کاهش بار روی اعتبارسنج‌ها، پایداری شبکه را افزایش می‌دهد. به این ترتیب، نقش حیاتی اعتبارسنج جیتو، بهینه‌سازی بازار MEV و ارائه دفاعی قوی در برابر تراکنش‌های اسپم است.