خروج 2 میلیارد دلار بیت کوین از صرافی های متمرکز در 24 ساعت گذشته

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

Screenshot 2022 04 15 at 13 39 17 14075.webp WEBP Image 800 × 500 pixels - خروج 2 میلیارد دلار بیت کوین از صرافی های متمرکز در 24 ساعت گذشته

پلتفرم Glassnode گزارش می دهد که صرافی های متمرکز به طور مداوم از وجوه کاربران استفاده می کنند، زیرا دائما معامله گران و سرمایه گذاران بیشتری تصمیم می گیرند که از راه حل های خصوصی و غیرحضوری برای ذخیره رمزارزها استفاده کنند. با این حال داده‌ها شامل بازار فرابورس و صرافی‌های غیرمتمرکز نمی‌شود، همچنین بیرون کشیدن 2 میلیارد دلار رمزارز از گردش صرافی ها می‌تواند تأثیر زیادی بر نقدینگی بازار داشته باشد.

همانطور که داده ها نشان می دهد، بازار کریپتو شاهد خروج 1.9 میلیارد دلار بیت کوین در 24 ساعت گذشته بود که 1 میلیارد دلار مربوط به موجودی صرافی ها می باشد. جریان خالص بیت کوین در منفی 925 میلیون دلار باقی خواهد ماند. اتریوم و تتر جریان مثبتی را گزارش کردند، اما هنوز حتی نیمی از کمبود صرافی ها که ناشی از خروج بیت کوین می باشد را پوشش نمی دهد.

چرا جریان تبادل روزانه اهمیت دارد؟

موجودی بیت کوین و سایر رمزارزهای اصلی در صرافی های متمرکز اغلب نشان دهنده احساسات معامله گران است. همنطور که جریان خروجی بزرگ بیت کوین به روند انباشت در میان سرمایه گذاران اشاره دارد.

با خروج سکه های بیشتر از صرافی ها، نقدینگی در بازار کریپتو کاهش می یابد، که با افزایش نوسانات، فشار بیشتری ایجاد می کند. در حالی که گاهی اوقات جریان خالص منفی به انباشت وابسته نیست، اما همچنان یک عامل مثبت برای ارزش دارایی در نظر گرفته می شود زیرا عرضه را کمتر می کند.

عملکرد بازار بیت کوین

در هفته گذشته، بیت کوین حدود 5 درصد از ارزش خود را از دست داد و نتوانست تقریباً هیچ بخشی از آن را بازیابی کند.

در زمان انتشار این خبر، بیت کوین با قیمت 40,308 دلار معامله می شود، در حالی که قبلاً به 41,150 دلار رسیده بود، اما از آنجایی که تمایلات نزولی در بازار حاکم است، اولین رمزارز دیروز به سرعت به 39,630 دلار رسید و همچنان در اطراف آن قیمت معامل می شود.