جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دادگاه آمریکا درخواست SEC برای مسدود شدن دارایی‌های بایننس را رد کرد؛ با هم به توافق برسید

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • دادگاه آمریکا درخواست SEC برای مسدود شدن دارایی‌های بایننس را رد کرد؛ با هم به توافق برسید

امی جکسون، قاضی منطقه‌ای ایالات متحده در حکمی خطاب به کمیسیون SEC، ضمن رد درخواست این کمیسیون مبنی بر ضبط کردن دارایی‌های شعبه آمریکا بایننس، از طرفین خواست که با هم توافق کنند.

به نقل از کوین‌تلگراف، دیروز خبری منتشر شد که شعبه آمریکایی صرافی بایننس از دادگاه خواسته است که درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) برای مسدود کردن دارایی‌های آن را رد کند.

حال امی برمن جکسون (Amy Berman Jackson)، قاضی منطقه‌ای ایالات متحده، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) و شعبه آمریکایی بایننس را به یک دادرس ارجاع داده است تا با هم سازش کنند. او اعلام کرده است که تعطیلی کامل بایننس نه‌تنها برای این شرکت، بلکه برای کل بازار دارایی‌های دیجیتال عواقب قابل‌توجهی دارد.

تا زمانی که SEC و بایننس آمریکا با دادرس مذکور صحبت نکنند، جکسون تصمیم نهایی خود را اعلام نمی‌کند. به‌روزرسانی مذاکرات انجام‌شده هم قرار است در ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد) منتشر شود.

هرچند که جکسون اعلام کرده است این دو نهاد «آنقدرها هم از هم دور نیستند»، جان رید استارک (John Read Stark)، وکیل سابق SEC، در توییتر خود اعلام کرده بود که تضاد زیادی بین درخواست آن‌ها وجود دارد. با این وجود، او تأکید کرده بود که این مسئله جلوی دستور مصالحه را نمی‌گیرد.

SEC در ۶ ژوئن (۱۶ خرداد) اعلام کرده بود که چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، مدیرعامل بایننس، به سرمایه‌های بایننس آمریکا دسترسی دارد و به همین خاطر، وجوه موجود در این صرافی باید مسدود شود. این آژانس ادعا کرده است که ژائو ۱۲ میلیارد دلار از وجوه بایننس را از طریق نهادی به اسم «Merit Peak» جابه‌جا کرده است.

بایننس آمریکا تمام این ادعاها را رد و تأکید کرده است که SEC نمی‌تواند مدرک و نمونه مشخصی را برای اثبات ادعای خود ارائه کند. این صرافی اعلام کرده است:

SEC می‌گوید که بنابر یک شرایط اضطراری، وجوه سرمایه‌گذاران باید مسدود شود. با این وجود، هیچ اضطراری وجود ندارد و SEC آن را فقط برای رسیدن به اهداف خود ساخته است.