دانشگاه کمبریج بازار اعتبار کربن غیرمتمرکز را در بلاک چین تزوس راه اندازی می کند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • دانشگاه کمبریج بازار اعتبار کربن غیرمتمرکز را در بلاک چین تزوس راه اندازی می کند

در یک اعلامیه صبح جمعه، دانشگاه کمبریج فاش کرد که در حال ساخت یک بازار اعتباری غیرمتمرکز کربن جدید برای حمایت از تلاش‌های جهانی احیای جنگل است. هدف نهایی آن افزایش پذیرش راه حل های حفاظتی مبتنی بر طبیعت، یا NbS، مانند احیای جنگل، از طریق ابزارهای مالی خواهد بود. این موسسه پیش‌بینی می‌کند که خریداران اعتبار کربن می‌توانند به طور ایمن و مستقیم پروژه‌های NbS را از طریق این پلتفرم تامین مالی کنند.
این ابتکار که به عنوان مرکز اعتبارات کربن کمبریج یا 4C شناخته می شود، در دپارتمان علوم و فناوری کامپیوتر و موسسه تحقیقات حفاظت از محیط زیست مستقر است. دانشمندان و محققان بازار را بر روی بلاک چین تزوس خواهند ساخت. Tezos یک بلاک چین قرارداد هوشمند است که کاربران را قادر می سازد تا به پروتکل های حاکمیتی ارائه شده توسط توسعه دهندگان رای دهند. این شبکه به دلیل طبیعت دوستدار محیط زیست خود شناخته شده است.
در اوایل سال، توسعه‌دهندگان تزوس توییت کردند که ایجاد NFT در بلاک چین تزوس، 0.00054 پوند دی اکسید کربن تولید می‌کند، در مقایسه با 915 پوند دی‌اکسید کربن برای همان NFT‌هایی که در بلاک چین اتریوم ایجاد شده است.

Anil Madavapeddy، مدیر 4C، بیانیه زیر را در رابطه با توسعه فناوری صادر کرد:
سیستم‌های اعتبارسنجی فعلی ارزش کربن و مزایای مرتبط با آن مانند حفاظت از تنوع زیستی و کاهش فقر ارائه شده توسط NbS را اندازه‌گیری و گزارش می‌کنند. آنچه مورد نیاز است ایجاد یک بازار غیرمتمرکز می باشد که در آن خریداران اعتبار کربن بتوانند با اطمینان و به طور مستقیم پروژه های قابل اعتماد مبتنی بر طبیعت را تامین مالی کنند و این همان شکافی است که مرکز می‌خواهد پر کند.»