دردسر پشت دردسر؛ صرافی ورشکسته FTX باید ۲۴ میلیارد دلار جریمه بدهد!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • دردسر پشت دردسر؛ صرافی ورشکسته FTX باید ۲۴ میلیارد دلار جریمه بدهد!

سرویس خدمات درآمد داخلی (IRS)، سازمان دولتی و اداره زیرمجموعه وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا، جریمه حیرت‌آور ۲۴ میلیارد دلاری را برای صرافی رمزارزی ورشکسته FTX اعمال کرده است.

طبق گزارش‌ها، دولت مدعی فرار مالیاتی است، اما هیچ رقم تخمینی از این تقلب ارائه نشده است. سازمان IRS در ۳۰ نوامبر ادعاهای مالیاتی را مطرح کرد و تهدید کرد که در صورت عدم رسیدگی به این موارد، پیشرفت در مراحل و پرداخت به طلبکاران، از جمله کاربران را به طور نامحدود متوقف می‌کند.

در واکنش به این موضوع، بیلی مارکوس، خالق دوج کوین (DOGE)، اولویت‌های IRS را مورد انتقاد قرار داد و تاکید آشکار و ترجیحات این سازمان برای جمع‌آوری مالیات، به جای جبران غرامت قربانیان را برجسته کرد.

علاوه بر مارکوس، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس نیز نسبت به این ادعاها واکنش نشان داد که نشان می‌دهد جریمه صرافی FTX توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.

جریمه‌های مالیاتی ۲۴ میلیارد دلاری IRS علیه FTX، در صورت اثبات، یکی از بزرگ‌ترین جریمه‌هایی خواهد بود که تا کنون بر صرافی‌های ارز دیجیتال اعمال شده است. کاربران و قربانیان فروپاشی صرافی FTX، از IRS خواسته‌اند که وجوه را به افراد آسیب دیده بازگرداند.