دریافت هشدار اعلام میزان درآمد از رمزارزها توسط شهروندان اسپانیایی

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • دریافت هشدار اعلام میزان درآمد از رمزارزها توسط شهروندان اسپانیایی
Screenshot 2022 04 26 at 10 15 46 shutterstock 1718517298.webp WEBP Image 1280 × 720 pixels — Scaled 89 - دریافت هشدار اعلام میزان درآمد از رمزارزها توسط شهروندان اسپانیایی

تنها بخش کوچکی از سرمایه گذاران و کاربران رمزارزها در اسپانیا توسط آژانس مالیات ملی در رابطه با عملیات رمزارزی خود در سال گذشته مورد بررسی قرار گرفته اند. طبق گزارش رسانه های محلی، این سازمان تنها به ۵.۳ درصد از تعداد شهروندان اسپانیایی که فعالیت مرتبط با رمزارزها مانند سرمایه‌گذاری داشته اند یا تراکنش‌هایی انجام داده‌اند، هشدار ارسال کرده است.

این بدان معناست که تنها به 233000 سرمایه گذار 4.4 میلیونی در مورد وظیفه آن ها برای اعلام میزان رمزارزهایشان با استفاده از مدل های مالیات بر درآمد و دارایی هشدار داده شده است. در حالی که این بخش قابل توجهی از کل سرمایه گذاران در کشور را شامل نمی شود اما نقطه عطف قابل توجهی برای آژانس است چرا که تعداد این نوع هشدارها را تقریباً 16 برابر افزایش داده است.

دلایل این افزایش به اطلاعاتی مربوط می شود که از منابع مختلف در مورد تراکنش های رمزارزها به دست می آید. به گفته خسوس گاسکون (Jesús Gascón)، رئیس سازمان مالیات اسپانیا، به دلیل افزایش آگاهی شهروندان اسپانیایی از رمزارزها و جابجایی های مختلف وجوه مربوط به این ارزها، اطلاعات بیشتری نسبت به سال های گذشته وجود دارد.

حتی با وجود همه این‌ها، برخی می‌گویند شهروندان اسپانیایی که یکی از این اخطارها را دریافت می‌کنند، نمی‌دانند چگونه برای اعلام میزان دارایی رمزارزها اقدام کنند. برای این کار، سازمان مالیاتی به صراحت دو بخش ویژه برای اعلام درآمد و ارزش مالیاتی ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است.

در این باره، انریکه گارسیا، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Taxdown، شرکتی که صورت‌های مالیات بر درآمد آنلاین را پردازش می‌کند، اعلام کرد:

“بسیاری از مودیان مالیاتی نمی دانند چگونه باید این دارایی ها را ارائه کنند و یا حتی موظف به ارائه آن هستند یا خیر.”