دست راست وارن بافت از چین به دلیل ممنوعیت رمزارزها تمجید می کند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

به گزارش سیدنی مورنینگ هرالد، چارلی مانگر (Charlie Munger)، سرمایه‌گذار میلیاردر آمریکایی که به عنوان نایب رئیس برکشایر هاتاوی فعالیت می‌کند، تصمیم دولت چین برای ممنوعیت رمزارزها را در جریان حضورش در Sohn Hearts and Minds در 3 دسامبر (12آذر) تحسین کرد.

در همان زمان، مانگر ایالات متحده و سایر کشورهای انگلیسی زبان را به دلیل عدم پیروی از چین سرزنش کرد:

“فکر می‌کنم چینی‌ها تصمیم درستی گرفته‌اند که به سادگی آن ها را ممنوع کرده است. کشور من، تمدن انگلیسی زبان، تصمیم اشتباهی گرفته است.”

گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار و جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، هر دو اخیراً تأیید کرده اند که ایالات متحده هیچ برنامه ای برای پیروی از چین با ممنوع کردن رمزارزها ندارد.

این سرمایه‌گذار 98 ساله آرزو می‌کند که رمزارزها هرگز در وهله اول ایجاد نمی‌شدند و اظهار داشت که آن ها هرگز بخشی از سبد سهام او نخواهند بود:

“من هرگز قصد خرید یک رمزارز را ندارم. ای کاش هرگز اختراع نمی شدند.”

مانگر متقاعد شده است که بنیان گذاران رمزارزها تنها بر اساس منافع خودخواهانه خود هدایت می شوند.

در مورد وضعیت فعلی بازار، این سرمایه‌گذار مشهور می‌گوید که حتی دیوانه‌کننده‌تر از شیدایی “دات‌کام” در اواخر دهه 90 است:

“من فکر می‌کنم رونق دات‌کام از نظر ارزش‌گذاری دیوانه‌کننده‌تر از آن چیزی بود که اکنون داریم. اما به طور کلی، من این دوره را از دوران دات کام دیوانه تر می دانم.”

در اواخر فوریه (اوایل اسفند 1399)، مانگر بیت کوین و تسلا را با “شپش و کک” مقایسه کرد.

وارن بافت، مدیر عامل برکشایر هاتاوی، همچنین به عنوان یک منتقد سرسخت رمزارزها شناخته می شود که معتقد است بیت کوین ارزش صفر دارد. در فوریه 2019 (بهمن 1397)، بافت گفت که بلاکچین مهم است:

“بلاکچین مبتکرانه و با ارزش است، اما بیت کوین اصلا ارزش منحصر به فردی ندارد، چیزی تولید نمی کند. شما می توانید تمام روز به آن خیره شوید و هیچ بیتکوین کوچکی به ما نمی رسد یا چیزی شبیه به آن. اساساً این یک توهم است.”

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با زرین سیگنال نمی باشد.

منبع: u.today