دفتر تحقیقات فدرال ایالات متحده در مورد سوء استفاده های مجرمانه سایبری دیفای هشدار داد

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • دفتر تحقیقات فدرال ایالات متحده در مورد سوء استفاده های مجرمانه سایبری دیفای هشدار داد
717 aHR0cHM6Ly9zMy5jb2ludGVsZWdyYXBoLmNvbS91cGxvYWRzLzIwMjItMDgvNWY1YjRjNjUtYWZkOS00MWEyLTkzMTktNWFmNDZkYzBmMDQ4LmpwZw 1 - دفتر تحقیقات فدرال ایالات متحده در مورد سوء استفاده های مجرمانه سایبری دیفای هشدار داد

دفتر تحقیقات فدرال ایالات متحده (FBI) هشدار جدیدی برای سرمایه گذاران در پلتفرم های مالی غیرمتمرکز (DeFi) صادر کرده است که در سال 2022 مبلغ 1.6 میلیارد دلار مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

در یک اطلاعیه خدمات عمومی در 29 آگوست(7 شهریور) در مرکز شکایات جرایم اینترنتی FBI، آژانس گفت که این سوء استفاده ها باعث از دست دادن سرمایه سرمایه گذاران شده است و به سرمایه گذاران توصیه کرد قبل از استفاده از پلتفرم های Defi تحقیقات جدی در مورد پلتفرم های Defi انجام دهند.

آژانس مجری قانون هشدار داد که مجرمان سایبری از “علاقه افزایش یافته سرمایه گذاران به ارزهای دیجیتال” و “پیچیدگی عملکرد زنجیره ای متقابل و ماهیت منبع باز پلتفرم های Defi” استفاده کرده اند.

FBI هشدار می دهد که مجرمان سایبری به طور فزاینده ای از آسیب پذیری ها در پلتفرم های مالی غیرمتمرکز (DeFi) برای سرقت ارزهای دیجیتال سرمایه گذاران سوء استفاده می کنند. FBI مجرمان سایبری را مشاهده کرد که از آسیب‌پذیری‌ها در قراردادهای هوشمند که بر پلتفرم‌های DeFi حاکم است برای سرقت ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاران استفاده می‌کنند.

در یک مثال خاص، FBI مواردی را ذکر کرد که در آن هکرها از یک “آسیب پذیری تایید امضا” برای به سرقت بردن 321 میلیون دلار از پل توکن Wormhole در ماه فوریه(بهمن 1400) استفاده کردند.

بر اساس تجزیه و تحلیل شرکت امنیتی بلاک چین CertiK در M، از ابتدای سال، بیش از 1.6 میلیارد دلار از فضای DeFi به سرقت رفته است که از مجموع مقدار سرقت شده در سال های 2020 و 2021 بیشتر است.