دلایلی که نشان می‌دهند عملکرد اتریوم بهتر از بیت کوین خواهد بود!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

به نظر می‌رسد که اتریوم با نشان دادن قدرت خود در سطح حمایت ۲،۵۰۰ دلاری، باد مخالف نزولی در بازار کریپتو را نادیده گرفته است.

eth-price-is-strengthening-against-btc-

بر اساس داده‌های پلتفرم کوین‌گلس (Coinglass)، در ۱۶ ژانویه شاهد لیکوییدیشن ۱۵٫۰۳ میلیون دلار موقعیت معاملاتی شورت اتریوم بودیم و در مقابل، تنها ۵٫۳ میلیون دلار موقعیت معاملاتی لانگ این ارز دیجیتال لیکویید شد. این وضعیت، با شکستن مقاومت ۲،۵۰۰ دلاری توسط جفت ارز ETH/USD و صعود آن به اوج ۲،۶۱۴ دلاری همزمان بود.

داده‌های بیشتر از شرکت تحلیلی گلس‌نود (Glassnode) هم حاکی از بالاتر بودن لیکوییدیشن موقعیت‌های شورت در برابر موقعیت‌های لانگ در تاریخ ۱۶ ژانویه است.

در همین حال، گزارشی از تیم 10xResearch از افزایش سود باز (open interest) اتریوم از ابتدای سال خبر می‌دهد.

بر اساس این گزارش:

سود باز معاملات آتی دائمی بیت کوین ثابت باقی مانده است (۴۱٫۶ درصد در یکم ژانویه در مقابل ۴۱٫۱ درصد کنونی)، در حالی که سود باز اتریوم از ۲۱٫۸ درصد به ۲۶٫۵ درصد افزایش یافته است.

سرمایه‌گذاران انتظار دارند که ارزش ETH/BTC افزایش یابد!

تیم 10xResearch همچنین گزارش داده که شاخص دامیننس بیت کوین برای چهارمین روز متوالی زیر ۵۰ درصد قرار دارد. این وضعیت اغلب به عنوان سیگنالی تلقی می‌شود که آلت کوین‌ها می‌توانند بهتر از بیت کوین عمل کنند.

طبق نمودار زیر، دامیننس ETH به بالاترین سطح سه ماهه خود، یعنی بالای ۱۸ درصد رسیده است.

eth-price-is-strengthenin

در همین حال، داده‌های پلتفرم سنتیمنت (Santiment) نشان می‌دهند که قیمت اتریوم در برابر بیت ‌کوین در حال افزایش است و ۲۲٫۴ درصد رشد را در هفته گذشته نشان می‌دهد.

در این دوره همچنین شاهد ایجاد تقریباً ۸۹،۴۰۰ آدرس جدید اتریوم در روز بودیم که بیشتر بر جذابیت رو به رشد این پلتفرم تأکید دارد. شایان ذکر است که تنها در ۱۶ ژانویه، تعداد خیره‌کننده ۹۶،۳۰۰ کیف پول اتریوم ایجاد شد.

در گزارش دیگری از سنتیمنت، عرضه اتریوم در صرافی‌ها به پایین‌ترین حد خود یعنی ۸٫۰۵ درصد نزدیک شده است. این امر نشان‌دهنده حرکت به سمت راه‌حل‌های خودحضانتی است که به نوبه خود، به معنای کاهش ریسک فروش قریب‌الوقوع است.

این شاخص‌ها، قدرت فعلی بازار اتریوم و پتانسیل آن را برای ارائه عملکردی بهتر در مقایسه با بیت کوین در کوتاه مدت نشان می‌دهند.

ارتقای Dencun اتریوم و پیاده‌سازی پروتودنک‌شاردینگ در شبکه گوئرلی

بر اساس توییتی که در ۱۷ ژانویه توسط یکی از توسعه‌دهندگان اتریوم منتشر شد، جدیدترین ارتقای شبکه اتریوم، با نام رمز Cancun-Deneb یا Dencun در شبکه آزمایشی گوئرلی (Goerli) اجرا شده است.

قلب ارتقای Dencun، پیاده‌سازی طرح EIP-۴۸۴۴ است که انتظار می‌رود هزینه تراکنش‌ لایه‌های دوم اتریوم مانند اپتیمیسم، بیس، zkEVM، پالیگان و موارد دیگر را به میزان قابل‌توجهی کاهش دهد. این طرح همچنین عملیات خودتخریبی را محدود کرده و ویژگی‌های جدید پل زدن و استخرهای استیکینگ را امکان‌پذیر می‌کند.

طبق نقشه راه ۲۰۲۴ اتریوم، قدم بعدی در برنامه آزمایشی Dencun در ۳۰ ژانویه خواهد بود، زمانی که این ارتقا قرار است در شبکه آزمایشی سپولیا (Sepolia) پیاده‌سازی شود. پس از آن و در تاریخ ۷ فوریه نیز، این ارتقا در شبکه آزمایشی هولسکی (Holesky) اجرا خواهد شد. تیم اتریوم هنوز تاریخی را برای اجرای این ارتقا در شبکه اصلی اعلام نکرده است.