دلیل افزایش 12 درصدی قیمت دوج کوین!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

دوجکوین

طبق داده‌های CoinMarketCap، قیمت دوج کوین (Dogecoin)، در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۲ درصد افزایش یافته است.

اوایل امروز، این ارز دیجیتال در صرافی بایننس(Binance) به اوج روزانه 0.1384 دلار رسید و طی سه روز گذشته 14 درصد افزایش یافت.

دوجکوین 1 - دلیل افزایش 12 درصدی قیمت دوج کوین!

 

به دلیل افزایش قیمت، Dogecoin موفق شد از نظر ارزش بازار به رتبه دوازدهم صعود کند و از استیبل کوین BUSD پیشی بگیرد. ارزش بازار دوج کوین در حال حاضر 18 میلیارد دلار است، اما هنوز با رکورد ارزش گذاری بیش از 90 میلیارد دلاری که در ماه می(اردیبهشت) گذشته ثبت شده بود، فاصله دارد.

این افزایش اخیر پس از آن اتفاق افتاد که صرافی ارز مجازی بیت‌کوین آمریکا(Bitcoin of America)، Dogecoin را در دستگاه‌های خودپرداز ارزهای دیجیتال خود در سراسر ایالات متحده در دسترس قرار داد و این شرکت پشتیبانی از اتریوم(Ethereum)، دومین ارز دیجیتال بزرگ را در اکتبر گذشته(مهر) فعال کرد. همچنین به مشتریان امکان خرید و فروش لایت کوین(Litecoin) را می دهد.

بیت کوین آمریکا دارای 1800 دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال در 312 ایالت است. کیوسک جهانی آن امکان خرید ارزهای دیجیتال را با پول نقد، پس از برداشت آن از کارت نقدی یا فروش ارز دیجیتال آنها به صورت نقدی فراهم می کند. افزودن Dogecoin احتمالاً جریان اصلی پذیرش این میم کوین را تقویت می کند.

وویاگر(Voyager)، یک برنامه ترید ارز دیجیتال بدون کمیسیون نیز پشتیبانی از Dogecoin را در روز چهارشنبه اضافه کرد و به مشتریان خود اجازه می‌دهد این ارز دیجیتال را ارسال و دریافت کنند.

Dogecoin در روز چهارشنبه به دلیل روز ملی توله سگ (Nation Puppy Day) توجه بیشتری را به خود جلب کرد، بایننس و سایر شرکت‌ها، جوامعی را که در پشت محبوب‌ترین میم کوین های سگ قرار دارند را مورد تمسخر قرار دادند.

روز ملی توله سگ یک تعطیل رسمی است که اولین بار توسط رفتارشناس حیوانات، کولین پیج(Coleen Paige) جشن گرفته شد. هدف آن ایجاد آگاهی بیشتر در مکانهای پرورش توله سگ است.