رسانه دولتی چین خواستار پذیرش گسترده‌تر e-CNY است

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

shutterstock 2016931682 1260x709 1 - رسانه دولتی چین خواستار پذیرش گسترده‌تر e-CNY است

روزنامه وابسته به خبرگزاری شین‌هوا، Economic Information Daily، روز پنجشنبه مقاله‌ای را منتشر کرد که در آن اقداماتی برای پذیرش بیشتر یوان دیجیتال پیشنهاد می‌کرد.

سرمقاله گفت که دولت های محلی باید بودجه خود را برای ترویج طرح آزمایشی افزایش دهند.

نهادهای دولتی باید در پذیرش e-CNY پیشگام شوند.

این گزارش همچنین پیشنهاد می‌کند که یوان دیجیتال را برای بازرگانان بیشتر، به‌ویژه پلتفرم‌های تجارت الکترونیک، گسترش دهید و کمپین‌های بیشتری را برای تبلیغ CBDC برای عموم راه‌اندازی کنید.

این مقاله افزود: بانک مرکزی باید در زمانی که قوانین مربوط به این پروژه در حال انجام است، روی حقوق و مسئولیت‌های یوان دیجیتال کار کند.

CBDC چین – یوان دیجیتال یا e-CNY – آزمایشات خود را در اکتبر 2020 در شنژن آغاز کرد و تا پایان سال 2021 به 87.565 میلیارد یوان (11.238 میلیارد دلار) رسید. به تازگی آزمایشی را در 23 شهر چین گسترش داده است.

با این حال در ماه آوریل، بانک مرکزی اذعان داشت که این پروژه از نظر راحتی، فراگیری، نوآوری، امنیت، انطباق و پایداری با مشکلاتی مواجه است که نیاز به مطالعه و بررسی بیشتر دارد.

طبق داده‌های منتشر شده در پایان سال گذشته، میانگین مبلغ انتقال هر کیف پول شخصی یوان دیجیتال 335.5 یوان (52.66 دلار آمریکا) است که 1.4 درصد از میانگین هزینه سالانه ساکنان چین در سال 2021 است.

اگر حجم تراکنش‌های انجام‌شده توسط کیف‌پول‌های سازمانی/تجاری را کم کنیم، میانگین حجم انتقال واقعی می‌تواند حتی کمتر شود.