رمزارزهایی که در زمان ریزش بازار، پناهگاه امن معامله‌گران هستند!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • رمزارزهایی که در زمان ریزش بازار، پناهگاه امن معامله‌گران هستند!

 داده‌های بازار نشان می‌دهند که بیت کوین (BTC)، برترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار، و تتر (USDT)، محبوب‌ترین استیبل کوین، شاهد افزایش سهم خود از کل بازار ارزهای دیجیتال هستند.

 به گزارش رمزارز نیوز و بر اساس داده‌های بازار، دامیننس بیت کوین روز شنبه و به دنبال سقوط بزرگ آلت کوین‌ها، به نزدیکی ۵۰ درصد افزایش یافت که بالاترین سطح آن از سال ۲۰۲۱ است. تقریباً در همان زمان، دامیننس تتر بر بازار هم به بیش از ۸٫۲ درصد رسید.

 طبق گزارش‌ها، دو عامل در افزایش دامیننس بیت کوین نقش داشته است. اول، قیمت بیت کوین در مقایسه با افت دو رقمی بسیاری از آلت کوین‌ها، انعطاف‌پذیرتر عمل کرد و در نتیجه، سهم نسبی بیت کوین از ارزش کل بازار کریپتو افزایش یافت.

 در عین حال، قیمت نسبتاً پایدار بیت کوین باعث جلب اعتماد معامله‌گران شد و مهاجرت سرمایه از بازار آلت‌ کوین‌ها به بازار بیت کوین را به همراه داشت. به عبارتی، بیت کوین توانست به عنوان یک پناهگاه امن در زمان ریزش قیمت‌ها عمل کند.
در حالی که نقدینگی بالای بیت کوین آن را به یک دارایی جذاب برای خروج از بازار آلت کوین‌ها تبدیل کرده، استیبل کوین‌ها همچنان یک استراتژی ریسک‌گریزی جایگزین هستند. و به ‌عنوان محبوب‌ترین استیبل‌ کوین با پشتوانه دلار، تتر راهی آسان برای در امان ماندن از نوسانات بازار کریپتو ارائه می‌دهد.
عامل دیگری که بر افزایش دامیننس USDT تأثیر گذاشته، دی‌پگ شدن یا از دست دادن پشتوانه قیمت استیبل کوین ترو یواس‌دی (TUSD) است. این افت قیمتی پس از آن اتفاق افتاد که اعلام شد ضرب TUSD توسط شرکت Prime Trust متوقف می‌شود.
در زمان نگارش این خبر، قیمت TUSD برابر با ۰٫۹۹۷ دلار است.