روسیه تلاشی برای ممنوعیت استخراج خانگی رمزارزها نخواهد کرد

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

Screenshot 2022 04 03 at 12 57 36 shutterstock 1027136296.webp WEBP Image 1280 × 720 pixels — Scaled 89 - روسیه تلاشی برای ممنوعیت استخراج خانگی رمزارزها نخواهد کرد

به گفته الکسی یاکولف (Alexey Yakovlev)، معاون بخش سیاست مالی وزارت دارایی روسیه، تلاش برای ممنوع کردن استخراج رمزارزها در خاک روسیه معنایی ندارد، زیرا اعمال چنین ممنوعیتی دشوار است. وی این بیانیه را در یک میزگرد که به قانونمند سازی و تنظیم این صنعت اختصاص داشته بیان کرده است.

یاکولف طی یک تماس ویدئویی به نقل از رسانه خبری کریپتو فورکلاگ اعلام کرد: این وزارتخانه اکنون در حال نهایی کردن مقررات جدیدی است که فعالیت مرتبط با رمزارزها را به حوزه قانونی وارد می کند. مقامات روسیه در نظر دارند بر اطمینان از امکان پذیر بودن فعالیت های این بخش از نظر اقتصادی تاکید کنند. دولت همچنین می خواهد خطرات احتمالی را به حداقل برساند. نماینده مینفین در توضیح این موضوع به تهدیدات پولشویی و تامین مالی تروریسم اشاره کرد. وی همچنین بر لزوم تضمین امنیت انرژی فدراسیون روسیه نیز تاکید داشت.

استخراج رمزارزها در بصورت مخفیانه و بصورت زیرزمینی و در گاراژها به یک منبع درآمد محبوب برای بسیاری از مردم عادی روسیه تبدیل شده است، به ویژه در مناطقی مانند ایرکوتسک که در آن نرخ برق خانگی از 0.01 دلار به ازای هر کیلووات ساعت شروع می شود. مصرف برق در آنجا در سال گذشته چهار برابر افزایش یافت و مقامات معتقدند این افزایش تا حد زیادی به دلیل استخراج در خانه‌ها و ویلاهای مردم است.

در دسامبر (آذر-دی 1400)، دولت مرکزی مسکو به مناطق روسیه اجازه داد تا نرخ برق را در مناطق مسکونی به صورت محلی تعیین کنند. این به مقامات منطقه‌ای و شرکت‌های خدمات شهری اجازه می‌دهد تا تعرفه‌های بالاتری را برای خانوارهای بیش از آستانه‌های معین مصرف دارند وضع کنند.