روسیه و اوکراین چندین مزرعه رمزارز را تعطیل کردند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

مقامات روسیه و اوکراین تعدادی از تأسیسات استخراج غیرقانونی کریپتو را که گفته می‌شود با برق دزدی تامین می‌شد، تعطیل کردند. مزارع زیرزمینی در اطراف شهرهای پایتخت، کیف و مسکو و همچنین در جمهوری داغستان روسیه کشف شده است.

روسیه مزارع استخراج غیرقانونی را در منطقه مسکو و داغستان منهدم کرد

ماموران انتظامی و گمرک روسیه اخیرا سرقت مقدار زیادی برق از شبکه تحت اداره Rosseti در استان مسکو، منطقه مجاور پایتخت روسیه را کشف کرده اند. تاس(Tass) این هفته به نقل از اکاترینا کوروتکووا(Ekaterina Korotkova) از دفتر دادستانی حمل و نقل بین منطقه ای مسکو، خبر عملیات را منتشر کرد. این مقام مسئول توضیح داد:

“یک بازرسی اتصال غیرمجاز به شبکه برق، سرقت برق و تصرف غیرقانونی زمین برای بهره برداری از تجهیزات طراحی شده برای انجام محاسبات رمزنگاری مربوط به استخراج ارزهای دیجیتال را نشان داد.”

کوروتکووا توضیح داد که هزینه برق مصرف شده غیرقانونی که برای تامین انرژی سخت افزار استخراج استفاده می شود، بیش از 500000 روبل در روز (تقریباً 7000 دلار) است. مقامات پرونده جنایی تشکیل داده و قصد دارند صاحبان تاسیسات ضرب رمزارز را تحت تعقیب قرار دهند.

دو مزرعه ارز دیجیتال نیز در داغستان، جمهوری روسیه واقع در قفقاز شمالی منهدم شد. در اواخر نوامبر، روزنامه Komsomolskaya Pravda گزارش داد که یک عملیات استخراج بزرگ در یک منطقه کوهستانی پیدا شده است. داده های اولیه از تحقیقات نشان می دهد که اپراتورهای ناشناخته آن حدود 1 میلیون روبل (بیش از 13000 دلار) خسارت وارد کرده اند.

پلیس محلی همچنین یک شرکت معدنی را در منطقه بوتلیخ کشف کرده است که استخراج کنندگان بدون مجوز به شبکه متصل بودند. بر اساس گزارش فورکلاگ به نقل از وزارت کشور داغستان، مزرعه کریپتو از نوامبر راه اندازی شده بود و توسط یک ساکن 35 ساله منطقه داخادایفسکی اداره می شد که برق به ارزش 257000 روبل (حدود 3500 دلار) سرقت کرده بود.

قانون «در مورد دارایی‌های مالی دیجیتال» که در ژانویه اجرایی شد، برخی از فعالیت‌های مرتبط با رمزنگاری را در فدراسیون روسیه تنظیم می‌کند، اما استخراج ارزهای دیجیتال یکی از آنها نیست. امسال تماس‌ها میان مقامات مسکو افزایش یافته است تا کسب‌وکار را به‌عنوان یک فعالیت کارآفرینی به رسمیت بشناسند و بر این اساس از آن مالیات بگیرند.

مزرعه رمزارز زیرزمینی در منطقه کیف، اوکراین کشف شد

در همین حال، سرویس امنیتی اوکراین (SBU) روز جمعه اعلام کرد که یک تاسیسات استخراج غیرقانونی را در استان کیف کشف کرده است. به گفته آژانس انتظامی اصلی اوکراین، سه ساکن محلی تعدادی ASIC را در پناهگاهی که در منطقه بوچانسکی در منطقه هم مرز با پایتخت اجاره کرده بودند، نصب کرده اند. گفته می شود که آنها از انرژی الکتریکی به ارزش 3.5 میلیون گریونا (بیش از 128000 دلار) استفاده کرده اند.

a86b528d80b6e0a7439aba0572165205 - روسیه و اوکراین چندین مزرعه رمزارز را تعطیل کردند

محبوبیت فزاینده ارزهای دیجیتال در سال‌های اخیر اوکراین را به یک پیشتاز در پذیرش تبدیل کرده است و دولت اقداماتی را برای قانونی کردن «دارایی‌های مجازی» انجام داده است. در حالی که استخراج بیت کوین ممنوع نیست، هنوز تنظیم نشده است. امسال، SBU به دنبال استخراج‌کنندگانی است که از شبکه تامین برق کشور بهره می‌برند و تعدادی از مزارع کریپتو در مناطق مختلف، از جمله یک مرکز داده بزرگ در مرکز اوکراین را در ماه گذشته تعطیل کردند.

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با زرین سیگنال  نمی باشد.

منبع:news.bitcoin