رکود اقتصادی در کمین جهان! آیا رمزارزها می‌توانند راه نجات باشند؟

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • رکود اقتصادی در کمین جهان! آیا رمزارزها می‌توانند راه نجات باشند؟

صورت جلسه فدرال رزرو نشان می‌دهد که بحران بانکی ایالات متحده احتمالاً اقتصاد را در سال جاری وارد رکود خواهد کرد. طبق گزارش‌ها، در جلسه ماه مارس کمیته بازار آزاد فدرال به پیامدهای بالقوه شکست بانک سیلیکون ولی و مشکلات گسترده‌تر آن اشاره شد. در سطح بین‌المللی، اوضاع تاریک‌تر به نظر می‌رسد و صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرده که رشد جهانی از 3.4 درصد در سال 2022 به 2.8 درصد در سال جاری کاهش خواهد یافت. انتظار می‌رود که اقتصادهای پیشرفته کاهش قابل‌توجهی را در رشد خود تجربه کنند و از 2.7 درصد در سال 2022 به 1.3 درصد در سال 2023 برسند.
به گزارش رمزارز نیوز و بر اساس داده‌های بازار، بیت کوین تا کنون سال امیدوارکننده‌ای داشته است. در حالی که اکثر بازارها سال 2023 را با انتظارات کم آغاز کردند و در بحبوحه کاهش رشد جهانی و پس از فاجعه‌بارترین سال در تاریخ ارزهای دیجیتال، وارد سال جدید شدند، قیمت بیت کوین از ابتدای سال جدید تاکنون 65 درصد افزایش یافته است.

در همین حال، یاروسلاو ایوانف، مدیر استراتژیک ALTA، گفته که مطمئن نیست که خرس‌‎ها بازار را ترک کرده‌اند یا خیر. او فکر می‌کند که ممکن است سرمایه‎‌گذاران با شروع خوب در سال جدید گمراه شوند و احتیاط را پیشنهاد می‌کند و احتمال کمی برای رسیدن ارزش بیت کوین به 40000 دلار تا پایان سال 2023 را می‌دهد.
کارشناسان این صنعت پیش‌بینی‌های مختلفی را نیز برای قیمت اتریوم در سال 2023 انجام داده‌اند. برای مثال، رائول پال، مدیرعامل گروه Real Vision، پیش‌بینی کرده که قیمت اتریوم به 20,000 دلار برسد. اگرچه اکثر تحلیلگران دیگر محافظه‌کارتر هستند. به گفته مایکل ون ده پوپه، تاجر ارز دیجیتال، اتریوم ممکن است در ماه‌های آینده به محدوده ۲۷۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار برسد.
ولف (Wolf)، تحلیلگر توییتری نیز معتقد است که اتریوم می‌تواند تا پایان تابستان 2023 به 3500 دلار برسد. ولف در توییتی در 3 آوریل در مورد بیت کوین هم گفت که هرگونه عقب‌نشینی در صعود این رمزارز “موقتی” است.