رکوردزنی تازه در شبکه بیت کوین: سختی استخراج از مرز 28 تریلیون گذشت

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • رکوردزنی تازه در شبکه بیت کوین: سختی استخراج از مرز 28 تریلیون گذشت
سختی - رکوردزنی تازه در شبکه بیت کوین: سختی استخراج از مرز 28 تریلیون گذشت

روز جمعه سختی استخراج شبکه بیت کوین به بالاترین سطح تاریخی خود یعنی 28.587 تریلیون رسید. بر اساس داده‌های Blockchain.com، سختی شبکه بیت‌کوین با قدرت محاسباتی مورد نیاز برای استخراج بلوک‌های BTC مرتبط است، که در حال حاضر به هش ریت حدود ۲۰۱.۸۴ اگزاهش در ثانیه (EH/s) نیاز دارد.

با حمایت از افزایش سختی شبکه، هش ریت بیت کوین در طول سال نقطه قوت خود را حفظ کرد و روز 13 فوریه (24 بهمن 1400) به بالاترین سطح تاریخی خود در 248.11 EH/s رسید.

هش ریت بالاتر، تاب آوری بیشتر در برابر حملات دوبار خرج کردن (double-spending attacks) را تضمین می کند، که در واقع فرآیند معکوس کردن تراکنش های بیت کوین در بلاک چین با کمک حداقل 51 درصد از هش ریت بیت کوین است.

روز 4 مارس (13 اسفند 1400)، تقریباً یک ماه قبل از رسیدن به بالاترین سطح، سختی شبکه BTC کاهشی جزئی از 27.96 تریلیون به 27.55 تریلیون را تجربه کرد و در نهایت تا 30 مارس (10 فروردین) به 27.45 تریلیون کاهش یافت.

با وجود باقی ماندن تنها 2 میلیون بیت کوین برای استخراج به عنوان پاداش و هجوم ماینرهای بیت کوین از سراسر جهان، انتظار می رود قدرت شبکه BTC به طور فزاینده ای افزایش یابد زیرا از سوی یک جامعه پرشور حمایت می شود. تخمین زده می شود که استخراج 2 میلیون بیت کوین باقی مانده (از مجموع 21 میلیون بیت کوین) در نهایت به دلیل عواملی از جمله هاوینگ، تقریباً تا سال 2140 به طول انجامد.