رکورد جدید بیت کوین در سال ۲۰۲۳؛ قیمت BTC به ۴۱ هزار دلار رسید!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

قیمت بیت کوین برای اولین بار از آوریل ۲۰۲۲ به بالای سطح ۴۱ هزار دلار رسید. در زمان نگارش این خبر، بیت کوین با قیمت ۴۱،۳۲۰ دلار معامله می‌شود که نسبت به ۲۴ ساعت گذشته، نزدیک به ۵ درصد و در مقایسه با یک هفته گذشته، بیش از ۱۰ درصد رشد دارد.

رکورد جدید بیت کوین در سال ۲۰۲۳؛ قیمت BTC به ۴۱ هزار دلار رسید!

به این ترتیب، قیمت بیت ‌کوین از اول ژانویه تاکنون بیش از ۱۴۰ درصد رشد داشته است.
در این میان، مارکوس تیلن، رئیس بخش تحقیقات در شرکت Matrixport، در اظهارات اخیر خود پیش‌بینی کرده که قیمت بیت کوین تا آوریل سال آینده به بیش از ۶۰ هزار دلار و تا پایان سال ۲۰۲۴ به ۱۲۵ هزار دلار خواهد رسید. به گفته تیلن، از لحاظ تاریخی، سال‌هایی که پاداش استخراج بیت ‌کوین به نصف کاهش یافته (هاوینگ)، معمولاً صعودی بوده‌اند. انتظار می‌رود که هاوینگ بعدی بیت کوین در اواسط آوریل سال ۲۰۲۴ اجرا شود.

از طرفی، یکی دیگر از دلایل اصلی رشد اخیر قیمت بیت کوین، افزایش خوش‌بینی‌ها در مورد تأیید قریب‌الوقوع صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین در ایالات متحده است. در همین راستا، بانک Standard Chartered پیش‌بینی می‌کند که در صورت تأیید ETF اسپات، قیمت بیت کوین می‌تواند تا قبل از پایان سال آینده شش رقمی شود.
در حال حاضر، ۱۳ متقاضی برای راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین در ایالات متحده وجود دارد و تحلیلگران بلومبرگ با احتمال ۹۰ درصد پیش‌بینی می‌کنند که همه این درخواست‌ها به طور همزمان تا ۱۰ ژانویه تأیید شوند.