سنای ایالات متحده طی لایحه ای قوانین بیت کوین السالوادور را بررسی می کند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • سنای ایالات متحده طی لایحه ای قوانین بیت کوین السالوادور را بررسی می کند
Screenshot 2022 03 24 at 10 38 30 CEP4JODNQRCUDI2PPDHYFIHKPU.jpg JPEG Image 6000 × 4000 pixels — Scaled 16 - سنای ایالات متحده طی لایحه ای قوانین بیت کوین السالوادور را بررسی می کند

پس از تصویب این لایحه در روز چهارشنبه، مجلس سنای ایالات متحده به طور کامل به لایحه ای رای خواهد داد که به دنبال کاهش خطرات سیستم مالی ایالات متحده ناشی از پذیرش بیت کوین در السالوادور به عنوان ارز قانونی است.

“قانون مسئولیت پذیری برای رمزارزها در السالوادور (ACES)” توسط سناتورهای جیمز ریش (آیداهو)، باب منندز (D-N.J.) و بیل کسیدی (R-La.) در 16 فوریه (27 بهمن) معرفی شده است.

ریش در بیانیه ای در روز چهارشنبه گفت: “از آنجایی که السالوادور بیت کوین را به عنوان ارز قانونی پذیرفته است، مهم است که برای کاهش خطراتی مانند توانمندسازی بالقوه چین و اقدامات های جنایی سازمان یافته، خطرات احتمالی سیستم مالی ایالات متحده را درک کرده و آن را کنترل کنیم.

این لایحه همچنین از ایالات متحده می خواهد که بر اوراق قرضه السالوادور نیز نظارت کند.

نجیب ابوکیله، رئیس جمهور السالوادور، پس از تصویب این لایحه، ابراز نارضایتی کرده است. او بعد از ظهر چهارشنبه در توئیتی نوشت: “هرگز در رویاهایم فکر نمی‌کردم که دولت آمریکا از کاری که ما در اینجا انجام می‌دهیم بترسد.”

السالوادور در پاییز گذشته بیت کوین را به عنوان پول قانونی به کار گرفت و یک کیف پول تحت حمایت دولت راه اندازی کرد و مشوق هایی برای استفاده از بیت کوین ارائه داده است. ابوکیله همچنین اعلام کرد که این کشور 1 میلیارد دلار از طریق انتشار اوراق قرضه با پشتوانه بیت کوین جذب خواهد کرد.