سوال سناتورهای آمریکایی از زاکربرگ در مورد مبارزه با کلاهبرداریهای کریپتویی

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • سوال سناتورهای آمریکایی از زاکربرگ در مورد مبارزه با کلاهبرداریهای کریپتویی
20200528 Zuckerberg Libra Daily 1200x675 1 - سوال سناتورهای آمریکایی از زاکربرگ در مورد مبارزه با کلاهبرداریهای کریپتویی

از مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا پلتفرمز، در نامه ای از طرف گروهی از سناتورهای دموکرات پرسیده شد که شرکت او برای مبارزه با کلاهبرداری های ارزهای دیجیتال در پلتفرم های فیس بوک، اینستاگرام و واتس اپ خود چه تدابیری اندیشیده است.

در نامه شش عضو کمیته بانکی سنا اشاره شده است که داده‌های کمیسیون تجارت فدرال نشان می‌دهد که 49 درصد از گزارش‌های کلاهبرداری ارزهای دیجیتال حاکی از کلاهبرداری‌های نشات گرفته از رسانه‌های اجتماعی از 1 ژانویه 2021(12دی99) تا 31 مارس 2022(11فروردین) است که برای مصرف‌کنندگان حدود 417 میلیون دلار هزینه داشته است.

سناتورها توسط باب منندز از نیوجرسی رهبری شدند و شامل شرود براون از اوهایو، الیزابت وارن از ماساچوست، دایان فاینشتاین از کالیفرنیا، برنی سندرز از ورمونت و کوری بوکر از نیوجرسی بودند.

این نامه، به تاریخ 8 سپتامبر(17شهریور)، اطلاعات دقیقی را به صورت مکتوب تا 24 اکتبر(2آبان) برای یک سری سوالات درخواست کرد، از جمله سیاست‌های فعلی متا برای یافتن و حذف کلاهبرداران کریپتو از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی خود، روش‌های تأیید اینکه تبلیغات کریپتویی کلاهبرداری نیستند، دستورالعملهایی برای حذف کلاهبرداران از پلتفرم ها، نحوه همکاری متا با نیروهای انتظامی برای ردیابی کلاهبرداران و سایر مسائل.

در ماه مارس(اسفند)، کمیسیون رقابت و مصرف‌کننده استرالیا اعلام کرد که در حال انجام اقدامات قانونی علیه متا است و ادعا می‌کند که این شرکت با انتشار آگهی‌هایی برای کلاهبرداری‌های کریپتویی با حضور چهره‌های عمومی محلی که از محتوا بی‌اطلاع بودند، کاربران فیس‌بوک را گمراه کرده است.