سولانا پرقدرت‌تر از همیشه پیش می‌رود! الان باید بخریم؟

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

در سال ۲۰۲۳ و با وجود چالش‌های نظارتی در بازار ارزهای دیجیتال، سولانا (SOL) رشد چشمگیری را به نمایش گذاشت.

بررسی‌های انجام‌شده بیانگر آن است که بیش از ۹۳ درصد از عرضه در گردش SOL، معادل ۳۹۵.۸۸ میلیون توکن تا تاریخ ۲ دسامبر در این پروتکل استیک شده که نشان‌دهنده تعهد و اعتماد سرمایه‌گذاران به این پروتکل است.

داده‌های منتشرشده توسط پلتفرم DefiLlama هم بیانگر آن است که ارزش کل دارایی‌های قفل‌شده (TVL) در اکوسیستم دیفای سولانا حدود ۶۳ درصد در ماه و ۱۲ درصد در هفته افزایش یافته است. این افزایش در TVL، سولانا را به یک بلاکچین پیشرو در حوزه دیفای تبدیل می‌کند.

این رشد به سولانا کمک کرده تا نسبت به بلاکچین‌های دیگر عملکرد بهتری داشته و جایگاه هفتم اولانچ (AVAX) را تصاحب کند.

heres-why-solana-is-stronger-than-ever-is-sol-a-buy-right-now

اساسا، افزایش استیکینگ و رشد TVL، نشان‌دهنده افزایش تقاضا برای SOL هستند. اعلامیه اخیر صرافی کوین بیس برای پشتیبانی از سولانا و لیست کردن این ارز دیجیتال نیز موجب تقویت چشم‌انداز مثبت سولانا شده است.

با این حال و با تمام این چشم‌اندازهای مثبت، یک سیگنال نزولی نیز وجود دارد که باید آن را در نظر گرفت و آن هم این است که سولانا یکی از تورمی‌ترین توکنومیک‌ها (inflationary tokenomics) را در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال در اختیار دارد. تأثیر این تورم در عرضه، در افت قیمت پس از رسیدن به حداکثر ارزش بازار تاریخی سولانا، مشاهده شده است.

در عین حال، سرمایه‌گذاران باید مراقب آزادسازی روزانه توکن‌ها با ارزش حدود ۵.۳۳ میلیون دلار باشند که می‌تواند به عنوان تهدیدی برای سرمایه‌گذاران تلقی شود.علی‌رغم عملکرد چشمگیر SOL در سال ۲۰۲۳، این نگرانی وجود دارد که سرمایه‌گذاران تمایل به فروش و کسب سود داشته باشند.