شایعه را بخر، خبر را بفروش! واکنش بیت‌کوین بلافاصله پس از هاوینگ چه خواهد بود؟

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • شایعه را بخر، خبر را بفروش! واکنش بیت‌کوین بلافاصله پس از هاوینگ چه خواهد بود؟

اعضای جامعه کریپتو انتظار دارند که رویداد هاوینگ بیت کوین، به عنوان یکی از مهم‌ترین اتفاقات سال ۲۰۲۴، به طور قابل‌توجهی بر بازار ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارد.

در این میان، تحلیلگران پلتفرم استنو ریسرچ (Steno Research) پیش‌بینی می‌کنند که رویداد آتی هاوینگ یک رویداد «فروش اخبار» خواهد بود.

تحلیلگران معتقدند که طی هاوینگ آتی مانند هاوینگ سال ۲۰۱۶، فشار فروش تا ۴ ماه ادامه خواهد داشت. آن‌ها انتظار دارند که قیمت بیت کوین تا پیش از رویداد هاوینگ افزایش یابد، با این حال به مدت ۹۰ روز پس از آن، زیر قیمت روز هاوینگ قرار بگیرد.

از طرفی، طبق داده‌های کریپتو‌کوانت (CryptoQuant)، پاداش استخراج روزانه بیت‌کوین در بالاترین حد خود قرار دارد؛ زیرا قیمت این دارایی دیجیتال به سقف تاریخی خود نزدیک شده است.

این موضوع نشان می‌دهد که حتی اگر تعداد بیت‌کوین‌های صادرشده پس از هاوینگ کاهش یابد، ارزش دلاری آن‌ها افزایش خواهد یافت. با توجه به قیمت فعلی، پس از رویداد هاوینگ، ارزش هر کوین به حدود ۲۲۴۵۱۲ دلار خواهد رسید.

به این ترتیب، ماینرها احتمالاً تمام بیت کوین خود را در طول زمان می‌فروشند تا هزینه‌های مربوط به عملیات استخراج خود را پوشش دهند.

این موضوع به فشار سمت فروش کمک خواهد کرد که باعث می‌شود قیمت بیت کوین تا ماه‌ها پس از هاوینگ نزولی باشد. پس از کاهش فشار فروش‌ ماینرها، قیمت دوباره شروع به افزایش خواهد کرد.

مدیرعامل بیت‌گت ولت (Bitget Wallet) هم انتظار دارد که پس از رویداد هاوینگ، نوسانات کوتاه‌مدتی به وجود بیاید، اما پس از این نوسانات، افزایش قیمت قابل‌توجهی رخ خواهد داد.

در زمان نگارش این خبر، قیمت بیت کوین با رشدی ۲.۴ درصدی طی ۲۴ ساعت گذشته به ۷۱۲۲۸ دلار رسیده است.