شرکت استخراج بیت کوین Hive تراشه جدید اینتل را خریداری می کند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

intel releases patent for new cryptocurrency mining accelerator - شرکت استخراج بیت کوین Hive تراشه جدید اینتل را خریداری می کند

شرکت استخراج بیت کوین Hive اعلام کرد که قصد دارد تراشه جدید ASIC اینتل را خریداری کند.

طبق بیانیه این شرکت که دوشنبه صادر شد، انتظار می‌رود این معامله، همراه با یک توافق ساخت با یک سازنده طراحی اصلی (ODM)، هش‌ریت استخراج بیت کوین Hive را تا 95 درصد از 1.9 اگزاهش در ثانیه (EH/s) افزایش دهد.

Hive، یک شرکت سهامی عام مستقر در ونکوور، کانادا، همچنین برنامه‌های خود را برای میزبانی 100 مگاوات ظرفیت استخراج در یکی از تأسیسات مرکز داده انرژی‌های تجدیدپذیر تگزاسِ Compute North ارائه کرد. این اولین تلاش آنها در ایالات متحده خواهد بود.

سال گذشته، Hive در مجموع 4000 دستگاه از Canaan، یک سازنده سخت‌افزار استخراج بیت‌کوین سهامی عام مستقر در چین، سفارش داد.

همانطور که The Block مستند کرده است، از زمان سرکوب صنعت چند میلیاردی چین در ماه مه 2021(اردیبهشت)، شرکت‌ها در آمریکای شمالی سرمایه‌گذاری‌های خود را در تجهیزات استخراج بیت‌کوین، در رقابتی برای افزایش راندمان تولید، افزایش داده‌اند.

به گفته این شرکت، تراشه های جدید ASIC استخراج بیت کوین اینتل در تجهیزات استخراج سفارشی برای HIVE گنجانده می شوند. این غول فناوری قبلاً شتاب دهنده بلاک چین مورد انتظار خود را به عنوان کم ولتاژ و با مصرف بهینه انرژی توصیف کرده بود.

Hive ضمن گسترش عملیات استخراج خود گفت که استفاده از انرژی پاک را نیز در اولویت قرار داده است.

رئیس و مدیر عامل Hive Aydin Kilic گفت: انتظار می رود شتاب دهنده بلاک چین کم مصرف و کارایی بالا، مصرف انرژی ما را نسبت به ماینرهای فعلی ASIC در بازار کاهش دهد.

اینتل در خلال کنفرانس بین المللی مدارهای حالت جامد (ISSCC) در سال 2022، فاش کرد که تراشه جدیدش – با نام مستعار Bonanza Mine – نسبت به سایر مدل های موجود در بازار، کارایی انرژی بیشتری را ارائه می دهد.

این فناوری جدید مورد توجه سایر بازیگران صنعت، از جمله بلاک (که قبلا به عنوان Square شناخته می شد)، بلاک چین آرگو و شرکت استخراج بیت کوین GRIID، که همگی برای خرید سخت افزار استخراج جدید اینتل ثبت نام کرده اند، به خود جلب کرده است. این شرکت ارسال تراشه را اواخر امسال آغاز خواهد کرد.