شرکت بلک راک می گوید جنگ روسیه و اوکراین می تواند پذیرش ارزهای دیجیتال را تسریع بخشد

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • شرکت بلک راک می گوید جنگ روسیه و اوکراین می تواند پذیرش ارزهای دیجیتال را تسریع بخشد
LYNXNPEI2N04W L - شرکت بلک راک می گوید جنگ روسیه و اوکراین می تواند پذیرش ارزهای دیجیتال را تسریع بخشد

نیویورک (رویترز) – لری فینک (Larry Fink)، مدیر اجرایی بلک راک (NYSE:BLK)، روز پنجشنبه گفت که جنگ روسیه و اوکراین می تواند پذیرش رمزارزها به عنوان ابزاری برای تسویه معاملات بین المللی را تسریع بخشد.

فینک در نامه ای به سهامداران بزرگترین شرکت های مدیریت دارایی جهان گفت: جنگ، کشورها را به ارزیابی مجدد وابستگی به ارز سوق خواهد داد و بلک راک به دلیل افزایش علاقه مشتریان، ارزهای دیجیتال و استیبل کوین ها را بررسی می کند. او گفت: “یک سیستم پرداخت دیجیتال جهانی که به طور مدبرانه طراحی شده است، می‌تواند تسویه تراکنش‌های بین‌المللی را بهبود بخشد و در عین حال خطر پولشویی و فساد را کاهش دهد.”

به نظر می رسد که او لحن متفاوتی نسبت به ماه می سال گذشته (اردیبهشت 1401) داشت، زمانی که فینک نگرانی هایی را در مورد نوسانات مطرح کرد و گفت که برای تعیین اینکه آیا رمزارزها فقط یک ابزار معاملاتی سوداگرانه هستند خیلی زود است. او گفت که دسترسی به بازارهای جهانی سرمایه یک امتیاز می باشد، نه یک حق، و افزود که بلک راک خرید هر گونه اوراق بهادار روسیه را در پرتفوی شاخص فعال خود پس از حمله مسکو به اوکراین به حالت تعلیق درآورده است.

فینک گفت: “طی چند هفته گذشته، من با ذینفعان بی‌شماری از جمله مشتریان و کارمندانمان صحبت کرده‌ام که همگی به دنبال این هستند که بفهمند چه کاری می‌توان برای جلوگیری از اعزام سرمایه به روسیه انجام داد. ما معتقدیم این تعریف وظیفه امانتداری ماست.”