جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

شرکت های ویزا و مسترکارت به دنبال PayPal حساب های روسیه را تعلیق می کنند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • شرکت های ویزا و مسترکارت به دنبال PayPal حساب های روسیه را تعلیق می کنند
ZAMTA2QMAJDFVAQNNVEFZWPIDQ - شرکت های ویزا و مسترکارت به دنبال PayPal حساب های روسیه را تعلیق می کنند

شرکت های ویزا، مسترکارت و پی پال روز شنبه با اشاره به تهاجم مداوم روسیه به اوکراین، اعلام کردند که همگی فعالیت های خود را در این کشور تعلیق می کنند.

طبق بیانیه مطبوعاتی، ویزا کار خود را برای توقف تراکنش ها در روسیه آغاز خواهد کرد، اما چند روز طول می کشد. مسترکارت اعلام کرد که تمام خدمات شبکه خود را در روسیه متوقف خواهد کرد.

در بیانیه ویزا آمده است: “پس از تکمیل فرآیند مسدودسازی، تمام تراکنش‌های آغاز شده با ویزا کارت‌های صادر شده در روسیه دیگر در خارج از کشور کار نمی‌کنند و هرگونه ویزا کارت صادر شده توسط مؤسسات مالی خارج از روسیه دیگر در داخل فدراسیون روسیه کار نخواهد کرد.”

در این بیانیه مطبوعاتی، ال کلی (Al Kelly)، رئیس و مدیرعامل شرکت ویزا گفت که این شرکت “به دنبال تهاجم غیرقانونی روسیه به اوکراین و اتفاقات غیرقابل قبولی که شاهد آن بودیم، مجبور شد اقدام کند. این جنگ و تهدید مداوم، صلح و ثبات می طلبد که ما مطابق با ارزش های خود به آن پاسخ دهیم.”

به همین ترتیب، مسترکارت گفت که علاوه بر مسدود کردن برخی مؤسسات مالی روسیه، به پشتیبانی از کارت‌های صادر شده توسط بانک‌های روسیه پایان می‌دهد و تراکنش‌های کارت‌هایی را که خارج از روسیه صادر می‌شوند اما “در داخل روسیه یا دستگاه‌های خودپرداز” استفاده می‌شوند، مسدود می‌کند.

جسی پاول، مدیر عامل صرافی کراکن، گفت که این شرکت در صورت اجبار قانونی این کار را انجام خواهد داد. اوکراین از صرافی های Coinbase Binance، Huobi، KuCoin، Bybit، Gate.io، Whitebit و Kuna خواسته است تا تمام حساب های روسیه را مسدود کنند.

بانک مرکزی روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که کارت های ویزا و مسترکارت پس از اعلام تعلیق پردازنده های کارت اعتباری در داخل روسیه به کار خود ادامه خواهند داد. بانک مرکزی گفت: عملیات مربوط به آن ها در داخل کشور در سامانه کارت ملی پرداخت می شود و تحریم ها تاثیری بر آن ها ندارد. وجوه مشتریان در حساب‌های مرتبط با چنین کارت‌هایی کاملاً محفوظ است و در دسترس می باشد.”