شرکت VanEck صندوق ETF استخراج رمزارزها را راه اندازی کرد

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

XCFVIU3VKRFNXG6EPH66STRVSU - شرکت VanEck صندوق ETF استخراج رمزارزها را راه اندازی کرد

صندوق ETF استخراج دارایی‌های دیجیتال شرکت VanEck، چهارشنبه افتتاح شد و قرار گرفتن در معرض معاملات هدفمند را برای شرکت های فعال در صنعت استخراج دارایی‌های کریپتو ارائه می‌دهد.

صندوق قابل معامله در مبادلات حداقل 80 درصد از کل دارایی‌های خود را در اوراق بهادار استخراج‌کنندگان رمزارز که حداقل 50 درصد از درآمد خود را از فعالیت‌های ماینینگ یا فناوری‌های مرتبط تولید می‌کنند، سرمایه‌گذاری خواهد کرد. این صندوق شاخص استخراج دارایی های دیجیتال MVIS را دنبال می کند و نسبت هزینه خالص آن 0.5٪ خواهد بود.

اد لوپز (Ed Lopez)، رئیس مدیریت محصول VanEck روز چهارشنبه در بیانیه‌ای گفت: “بلاکچین ها شفافیت، کارایی و هزینه‌های کمتری را در مقایسه با پایگاه‌های داده و فرآیندهای متمرکز سنتی ارائه می‌کنند، اما بدون استخراج‌کننده‌ها، تراکنش‌های بلاکچین را نمی‌توان تأیید و حسابرسی کرد و نقش آن‌ها کاملاً ضروری است.”

راه اندازی ETF تنها یک ماه پس از آن صورت می گیرد که شرکت مدیریت دارایی Valkyrie، صندوق ETF استخراج بیت کوین خود (WGMI) را راه اندازی کرد، که تمرکز آن بر استخراج کنندگانی است که عمدتاً به انرژی های تجدیدپذیر متکی هستند. این صندوق از زمان آغاز به کار خود در 8 فوریه (19 بهمن) بیش از 10 درصد سقوط کرد که تقریباً مطابق با کاهش سهام سایر ماینرها و قیمت بیت کوین بوده است.

لوپز گفت: “زمان قانع‌کننده‌ای” برای VanEck برای راه‌اندازی این صندوق است، زیرا بخش استخراج رمزارزها هنوز در مراحل اولیه رشد است و او انتظار دارد تقاضای بالایی از سوی سرمایه‌گذاران برای همه انواع دارایی‌های دیجیتال داشته باشد. دارایی های برتر این صندوق شامل ماینرها، شرکت های تولید کننده ماینینگ، سازندگان تجهیزات ماینینگ و یک بانک متمرکز بر بلاکچین است.