صرافی بایننس به جنگ رمزارزهای حریم خصوصی رفت! احتمال حذف مونرو و زی‌کش!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • صرافی بایننس به جنگ رمزارزهای حریم خصوصی رفت! احتمال حذف مونرو و زی‌کش!

طبق آخرین اعلامیه بایننس (Binance)، بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال، این صرافی نظارت بر ۱۰ پروژه جدید از جمله بلاکچین‌های حفظ حریم خصوصی مانند مونرو (Monero)، فیرو (Firo)، موبایل‌کوین (Mobilecoin) و زی‌کش (Zcash) را آغاز خواهد کرد.

بایننس گزارش داد که این پروژه‌ها ممکن است در آینده از فهرست خارج شوند؛ زیرا بلاکچین‌های مذکور معیارهای مورد نیاز این صرافی برای ادامه معامله در این پلتفرم را برآورده نمی‌کنند.

بر اساس اعلامیه بایننس، توکن‌های مونرو، فیرو، زی‌کش و موبایل‌کوین اکنون بخشی از دارایی‌هایی هستند که “نوسان‌ها و ریسک‌های قابل‌توجهی در مقایسه با سایر توکن‌های فهرست‌شده دارند”.

بر همین اساس، توکن‌های مذکور از نزدیک تحت نظارت بایننس قرار خواهند گرفت و اغلب توسط کارمندان این صرافی بررسی می‌شوند.

همچنین بایننس بیان کرد:

به خاطر داشته باشید که توکن‌های دارای برچسب نظارتی در خطر عدم رعایت معیارهای فهرستی ما و حذف از فهرست این صرافی هستند.

علاوه بر این، بایننس گزارش داد که برای دستیابی به دسترسی معاملاتی به این دارایی‌ها، کاربران باید هر ۹۰ روز یک بار آزمونی را در جهت اطمینان از خطرات استفاده از این رمزارزها، بگذرانند.

با وجود این، اقدامات بایننس در رابطه با پروژه‌های حریم خصوصی قبلاً توسط ریکاردو اسپانی، سرپرست سابق مونرو مورد انتقاد قرار گرفته بود. وی از صرافی بایننس خواسته بود که به نفع این پروژه‌ها موضع بگیرد و گفته بود که عدم انجام این کار یک “مزاحمت” برای صنعت کریپتو است. پیش از این بایننس از موضع خود جهت حذف این نوع ارز دیجیتال از برخی از بازارهای اروپایی، عقب‌نشینی کرده بود.

با این حال، تحلیلگران معتقدند که اقدامات بایننس را می‌توان به افزایش فشار نظارتی ناشی از تسویه حساب ۴.۳ میلیارد دلاری که در تبادل با وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) و سایر آژانس‌های دولتی این کشور در سال گذشته انجام شد، نسبت داد.