صرافی مکسی (MEXC) دارایی‌های برخی از معامله‌گران را مسدود کرده است؛ آیا کاربران ایرانی باید نگران باشند؟

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • صرافی مکسی (MEXC) دارایی‌های برخی از معامله‌گران را مسدود کرده است؛ آیا کاربران ایرانی باید نگران باشند؟

گزارش‌های فعالان بازار کرپیتو در شبکه اجتماعی اکس (توییتر سابق) نشان می‌دهد صرافی مکسی (MEXC) حساب چند کاربر را مسدود کرده و دارایی‌های آن‌ها را هم فریز کرده است. مکسی ادعا کرده به دلیل «فعالیت‌های معاملاتی غیرعادیِ» حساب‌های مذکور چنین اقدامی انجام داده است.

به نقل از کوین تلگراف، کاربران مکسی از ۱۶ دسامبر (۲۵ آذر) به خاطر محدودیت‌های حساب‌های خود شکایت داشته‌اند. کاربری به اسم «Vida» هم با چنین مشکلی مواجه شده و در پلتفرم اکس اظهار داشته است:

مکسی جدیدا خیلی بی‌شرم شده است. کاربران زیادی در پلتفرم اکس گفته‌اند که مکسی دارایی آن‌ها را فریز کرده و گرفته است. برای ۹۲٬۰۰۰ تتر (USDT) من هم چنین اتفاقی افتاده.

من سودم را با نیوز تریدینگ به دست آوردم. در ۱۵ روز سرمایه‌ام را در معاملات فیوچرز مکسی ۵ برابر کردم و بعد حسابم مسدود شد.

با پشتیبانی مکسی تماس گرفتم و مدارکم را ارسال کردم اما دو روز بعد، وجوه موجود در حسابم به همراه سابقه سفارشاتم کاملا پاک شد.

توییت Vida درباره صرافی مکسی

اسکرین شات‌هایی که Vida به اشتراک گذاشته است، نشان می‌دهد تیم پشتیبانی مکسی‌ اعلام کرده سیستم کنترل ریسک آن‌ها مشکلی را در معاملات او نشان داده و محدودیت او توسط کارکنان این صرافی دوباره بررسی شد. پشتیبانی مکسی سپس به Vida گفته است:

با توجه به محدودیت‌های حساب و مسائل مربوط به معاملات فیوچرز/دارایی‌هایی که مطرح کرده‌اید، سیستم کنترل ریسک ما و پرسنل مربوطه بررسی کاملی را انجام داده‌اند. مشخص شده است که فعالیت‌های تجاری غیرعادی در حساب شما و حساب‌های مرتبط وجود داشته است. ما هم طبق شرایط خدماتمان، اقدامات مورد نیاز برای جبران خسارات وارده را انجام داده‌ایم.

در چند روز گذشته چند معامله‌گر دیگر هم گزارش‌های مشابهی را منتشر کرده و با چنین اظهاراتی از سمت تیم پشتیبانی مکسی مواجه شده‌اند. به گفته کاربری که از ماه سپتامبر (شهریور) با چنین مشکلاتی مواجه شده بود، حساب کاربری او در مکسی‌ بعد از یک معامله ۸٬۰۰۰ دلاری مسدود شد. به گفته این کاربر، حدود ۱۰٪ از دوستان او که در مکسی معامله می‌کنند نیز در هفته‌های گذشته همین مشکل را تجربه کرده‌اند. با این حال، مکسی‌ تاکنون به اخبار مذکور واکنشی نشان نداده است. در شرایط خدمات این پلتفرم اعلام شده است:

مکسی حق بررسی هرگونه نقض این توافقنامه را دارد و می‌تواند به صورت یکجانبه تعیین کند که آیا شما این توافقنامه را نقض کرده‌اید یا خیر. مکسی می‌تواند اقدامات مورد نیاز را طبق مقررات مربوطه و بدون رضایت یا اطلاع قبلی شما انجام دهد.

پلتفرم مذکور در ادامه شرایط خدمات خود نیز اعلام کرده است این اقدامات شامل مسدود کردن و بستن درخواست‌های سفارش، مسدود کردن حساب‌ها، ارسال گزارش به مقامات، انتشار تخلفات ادعایی و اقدامات انجام‌شده و همچنین حذف هرگونه اطلاعات می‌شود.

مکسی یک صرافی متمرکز است که در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد و دفتر مرکزی آن در جمهوری سیشل قرار دارد. طبق اطلاعات وب سایت این پلتفرم، خدمات آن در ایالات متحده، کانادا و چین در دسترس نیست. این صرافی بیش از ۲٬۰۰۰ جفت ارز معاملاتی را ارائه کرده است. همان طور که پیش از این گزارش دادیم، MEXC در قوانین خود به طور شفاف اعلام کرده که به کاربران ایرانی سرویس نمی‌دهد.

از این رو، به کاربران توصیه می‌شود در درجه اول از نگهداریی دارایی به ویژه به مقدار زیاد در صرافی‌ها خودداری کرده و هر چه سریع‌تر نسبت به خروج دارایی‌های خود از صرافی مکسی اقدام کنند.