جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

صرافی کوینکس از سوی دادستانی نیویورک به توقف فعالیت و پرداخت جریمه محکوم شد

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • صرافی کوینکس از سوی دادستانی نیویورک به توقف فعالیت و پرداخت جریمه محکوم شد

ایالات نیویورک اعلام کرده است که پلتفرم CoinEx نتوانسته مجوزهای مربوط به کارگزاری‌ (Broker-Dealer) را دریافت کند و علاوه بر بازپرداخت ۱.۱ میلیون دلار سرمایه مشتریان خود، باید ۶۰۰,۰۰۰ دلار جریمه هم بپردازد.

به نقل از کوین‌تگلراف، لتیتیا جیمز (Letitia James)، دادستان کل ایالت نیویورک، صرافی «CoinEx» را از فعالیت در این منطقه منع کرده است. بر اساس اطلاعیه‌ای که در ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد) منتشر شده، بیشتر از ۱.۷ میلیون دلار از وجوه صرافی CoinEx به‌دلیل عدم دریافت مجوزهای لازم به‌عنوان کارگزاری، ضبط شده است. در اطلاعیه مذکور آمده است:

از امروز، CoinEx نمی‌تواند اوراق بهادار یا کالاهای مختلف را ارائه کند و یا خدمات مربوط به خرید یا فروش آن‌ها را فراهم نماید. این شرکت حق ندارد پلتفرم خود را در دسترس شهروندان آمریکایی قرار دهد. توافق جدید ما با CoinEx زنگ هشدار مهمی برای شرکت‌هایی است که قوانین نیویورک را نادیده می‌گیرند. دفتر من به سرکوب شرکت‌های فعال در صنعت ارزهای دیجیتال که قوانین آمریکا را نادیده می‌گیرند، سرمایه‌گذاران را گمراه می‌کنند و نیویورکی‌ها را در معرض خطر قرار می‌دهند، ادامه خواهد داد.

دادستان عمومی نیویورک در مورد کوینکس
توییت دادستان عمومی نیویورک در مورد کوینکس؛ منبع: توییتر
طبق توافقنامه موجود، CoinEx باید بیشتر از ۱.۱ میلیون دلار را به ۴,۶۹۱ سرمایه‌گذار نیویورکی بازگرداند و بیشتر از ۶۰۰,۰۰۰ دلار جریمه را به ایالت نیویورک پرداخت کند. علاوه بر این، CoinEx با استفاده از روش ژئوبلاکینگ (Geo-blocking) باید از دسترسی آدرس‌های IP نیویورک به پلتفرم خود جلوگیری کند. به‌طور کلی هم، ایجاد هرگونه حساب کاربری جدید برای شهروندان آمریکایی در CoinEx ممنوع شده است.

کاربران فعلی CoinEx می‌توانند در ۹۰ روز آینده وجوه خود را مستقیما از این پلتفرم دریافت کنند. پس از این مدت، سرمایه‌گذاران واجد شرایط می‌توانند با ارسال ایمیل به «coinexrefund@ag.ny.gov» وجوه خود را به ارز فیات تبدیل و آن را دریافت نمایند. بر اساس اعلامیه مذکور، ارزهای دیجیتال یا ارزهای فیات موجود در حساب‌ مشتریان CoinEx تا ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت) به آن‌ها پرداخت می‌شود.

جیمز در ۲۲ فوریه (۳ اسفند ۱۴۰۱) اعلام کرده بود که پلتفرم CoinEx به دروغ خود را به‌عنوان یک صرافی معرفی می‌کند و هنوز نتوانسته است مجوزهای مورد نیاز را دریافت نماید. در نتیجه، او از این پلتفرم به اتهام نقض قوانین ایالت نیویورک شکایت کرده بود و از توکن‌هایی مثل ترا (Luna) به‌عنوان «کالا و اوراق بهادار» نام برده بود.

بیشتر بخوانید: صرافی کوینکس ارائه خدمات در آمریکا را متوقف می‌کند

توجه: کاربران ایرانی صرافی کوینکس نیز در صورت استفاده VPN از آی پی آمریکا، ممکن است ایمیل قطع خدمات این صرافی را دریافت کرده باشند. در صورت تعامل با صرافی کوینکس، برای امنیت بیشتر، میل باکس خود و آی پی‌های مورد استفاده توسط VPN خود را چک کنید و در صورت لزوم حساب کاربری جدید ایجاد کنید. البته باید تذکر داد که میهن بلاکچین توصیه‌ای درباره ساخت حساب کاربری و استفاده از صرافی‌های خارجی ندارد و هدف از این هشدار تضمین امنیت دارایی‌های کاربران بالقوه این صرافی است.