صعود قیمت سلستیا متوقف شد؛ فرصتی دوباره برای خرید؟

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

همان‌طور که در خبرهای قبلی رمزارز نیوز هم گزارش شد، قیمت سلستیا (TIA) در ۱۰ نوامبر حرکت صعودی عظیمی را آغاز کرد و طی هشت روز پس از آن، بیش از ۲۰۰ درصد رشد داشت. حرکت صعودی این ارز دیجیتال با ثبت رکورد تاریخی آن در محدوده ۷٫۴ دلار در ۱۸ نوامبر، به اوج خود رسید و قیمت این رمزارز از آن زمان تاکنون کاهش یافته است.
پیش از این سقوط، یک واگرایی نزولی در شاخص قدرت نسبی (RSI) آن مشاهده شده بود (خطوط سبز در نمودار زیر). واگرایی نزولی زمانی رخ می‌دهد که با افزایش قیمت، مومنتوم کاهش یابد. این وضعیت اغلب قبل از تغییر روند و نزولی شدن آن مشاهده می‌شود.

در حال حاضر، شاخص RSI سلستیا زیر ۵۰ و در حال سقوط است. بنابراین، اگر نزول فعلی قیمت همچنان ادامه پیدا کند، قیمت TIA ممکن است با یک افت ۲۰ درصدی دیگر به منطقه حمایت افقی ۴٫۳۰ دلار برسد.
معامله‌گر معروف ارزهای دیجیتال با نام Dentoshi نیز دیدگاه مشابهی دارد. او به الگوی سر و شانه (H&S) اشاره کرده که نشان می‌دهد کاهش قیمت سلستیا ممکن است هنوز به پایان نرسیده باشد.
صعود قیمت سلستیا متوقف شد؛ فرصتی دوباره برای خرید؟

در مقابل و علی‌رغم این پیش‌بینی‌های نزولی، بریک آوت از خط روند مقاومت نزولی در ۵٫۷۰ دلار به این معنی خواهد بود که کف محلی ثبت شده است. در چنین شرایطی، قیمت این آلت‌ کوین ممکن است تا ۳۵ درصد افزایش یابد و با صعود به محدوده ۷٫۳۰ دلار، به رکورد تاریخی خود نزدیک شود.