علت حذف ترون از صرافی‌های رمزارزی چیست؟

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

به گزارش رمزارز نیوز، جاستین سان، بنیان‌گذار پروژه ارز دیجیتال ترون، ۲،۲۰۰ اتریوم به ارزش تقریبی ۴٫۶ میلیون دلار را به صرافی‌های بایننس و هوبی انتقال داده و باعث ایجاد شک و نگرانی در بین فعالان بازار شده است. این اقدام پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر ارسال احضاریه دادگاه و دستگیری سان در هنگ‌کنگ صورت گرفت.
اگرچه سان به سرعت این شایعات را با این ادعا که اخبار جعلی هستند، رد کرد، اما نگرانی اعضای جامعه همچنان ادامه دارد و منجر به فروش گسترده رمزارز TRX شده است. شایعات دستگیری و انتقال وجوه توسط سان، این سوالات را برای جامعه کریپتو ایجاد کرده که آیا این دو رویداد با هم مرتبط هستند یا خیر.
در ۲۲ مارس ۲۰۲۳، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ایالات متحده اتهاماتی را علیه سان و سه شرکت متعلق به او، یعنی Tron Foundation Limited ،BitTorrent Foundation Ltd و Rainberry Inc (BitTorrent سابق)، مطرح کرد. این کمیسیون ادعا می‌کند که توکن‌های ترونیکس (TRX) و بیت تورنت (BTT) اوراق بهادار ثبت‌نشده هستند. کمیسیون SEC همچنین سان و شرکت‌هایش به دستکاری در بازار ثانویه TRX از طریق تجارت شستشو، متهم کرده است.
این ادعاهای SEC بدون شک بر شهرت سان و آینده پروژه ترون سایه افکنده است. فروش رمزارز بومی ترون و تصمیم چندین صرافی (از جمله Binance.US) برای حذف این توکن از لیست خود، نشان‌دهنده از دست دادن اعتماد جامعه به این پروژه و رهبری آن است. در این میان، انتقال اتریوم‌های سان به صرافی‌های بایننس و هوبی هم ممکن است تلاشی برای تامین منابع مالی در میان آشفتگی‌های این پروژه باشد.