علت علاقه زیاد نهنگ‌ها به کاردانو و پالیگان چیست؟

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

بازار ارزهای دیجیتال بار دیگر در حال رونق گرفتن است و خوش‌بینی شکل‌گرفته به دلیل رشد بازار در ماه ژانویه باعث شده که نهنگ‌ها به جای فروش آلت کوین‌ها، شروع به انباشت آنها کنند. در این میان، کاردانو (ADA) و پالیگان (MATIC) از جمله رمزارزهایی هستند که توانسته‌اند توجه سرمایه‌گذاران بزرگ را به خود جلب کنند.
هفته گذشته، پلتفرم WhaleStats گزارش داد که ADA بیشترین معامله را در بین ۱۰۰ نهنگ برتر شبکه BSC دارد. طبق گزارش‌ها، پالیگان نیز به یکی از دارایی‌های جذاب برای 500 سرمایه‌گذار برتر اتریوم تبدیل شده است. اما با توجه به اصلاح اخیر بازار کریپتو، چه چیزی باعث افزایش علاقه نهنگ‌ها به این آلت کوین‌ها شده است؟
کاردانو این روزها به راه‌اندازی استیبل کوین DJED افتخار می‌کند. پس از راه‌اندازی، این استیبل کوین توانست بیش از 29 میلیون توکن ADA را جذب کند و به نرخ وثیقه 643 درصد از 800 درصد دست یابد. این استیبل کوین برای رشد بخش امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) شبکه کاردانو، یک جزء حیاتی است و موفقیت آن می‌تواند بر خرید سرمایه‌گذاران بزرگ هم تأثیرگذار باشد.
سایر تحولات کاردانو نیز ممکن است توجه نهنگ‌ها را به خود جلب کند؛ مانند راه‌اندازی شبکه اصلی Liqwid، یک پلتفرم غیرمتمرکز که راه‌حل‌های نقدینگی را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، انتظار می‌رود که کاردانو در به‌روزرسانی‌های آینده، ویژگی‌های جدیدی را به زبان برنامه‌نویسی قرارداد هوشمند Plutus اضافه کند.
پالیگان نیز به دلیل مشارکت‌های خود در پروژه‌های مختلف، مانند مشارکت اخیر با Doritos برای ایجاد توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) برای Doritos Triangle Studios که یک مکان برای کنسرت‌های مجازی است، توجه‌ها را به خود جلب کرده است. پالیگان همچنین در ماه ژانویه تحت یک هارد فورک قرار گرفت که عملکرد شبکه آن را بهبود بخشید و کارمزد گس آن را کاهش داد.
شبکه پالیگان همچنین در حال آماده شدن برای معرفی zkEVM است؛ اولین zk-Rollup متن بازی که تجربه‌ای روان را بدون به خطر انداختن امنیت کاربران، ارائه می‌دهد.