غول بانکی، گلدمن ساکس، پیشبینی می کند بیت کوین به 100000 دلار برسد

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

گلدمن ساکس اخیرا پیش بینی کرد که قیمت بیت کوین می تواند به 100000 دلار برسد.

غول بانکی ایالات متحده آمریکا تخمین می زند که بزرگترین ارز دیجیتال در حال حاضر یک پنجم بازار جهانی ذخیره ارزش را به خود اختصاص داده است. از این رو، اگر به کاهش سهم بازار طلا ادامه دهد، قیمت بیت کوین می تواند به محدوده شش رقمی برسد.

در اواخر دسامبر، تام لی(Tom Lee) از Fundstrat پیش بینی کرد که بزرگترین ارز دیجیتال می تواند به 200000 دلار برسد.

مکس کایزر(Max Keiser)، طرفدار پرشور بیت کوین، پیشبینی می کند قیمت آن در سال جاری به خاطر افزایش سریع هش‌ریت شبکه به 220000 دلار برسد.

با این حال، ری دالیو(Ray Dalio)، سرمایه‌گذار افسانه‌ای، رشد بیت کوین را محدود می‌بیند. در مصاحبه اخیر با Lex Fridman، او پیش‌بینی کرده که قیمت بزرگترین ارز دیجیتال بعید است از 20 درصد ارزش بازار طلا فراتر رود که جواهرات و دارایی‌های بانک مرکزی را شامل نمی‌شود.

با این حال، مایکل سیلور، مدیر عامل MicroStrategy،پیشبینی می کند قیمت بیت کوین تا 600000 دلار افزایش یابد

عملکرد ضعیف

در حالی که بیت کوین در سال گذشته تقریباً 60 درصد افزایش یافت، عملکرد آن در مقایسه با اکثر آلتکوین ها و حتی برخی از شرکت های بزرگ کم رنگ شد.

Joe Weisenthal، یکی از مجریان پادکست Odd Lots، اخیراً خاطرنشان کرد که سهام اپل در سال 2021 علیرغم اینکه با نوسانات بسیار کمتری مواجه بود، در واقع موفق شد از بیت کوین پیشی بگیرد.

علاوه بر این، بازده تعدیل شده بر اساس ریسک بیت کوین در مقایسه با املاک و مستغلات و شاخص S&P 500 بسیار کمتر است.

در همین حال، طلا اخیراً بدترین سال خود را از سال 2015(1394) در بحبوحه بهبود اقتصاد جهانی به ثبت رساند که به طور چشمگیری تقاضا برای دارایی های امن را کاهش داده است.

انتظار می رود فدرال رزرو  ایالات متحده آمریکا در سال جاری دو مرحله افزایش نرخ بهره را اعلام کند، که بسیاری از تحلیلگران ادعا می کنند که این افزایش نشانه خوبی برای دارایی های ریسکی مانند بیت کوین نیست، زیرا آنها تا حد زیادی از چاپ بی سابقه پول سود برده اند.