جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

فیلیپین پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی را به صورت آزمایشی راه اندازی خواهد کرد

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • فیلیپین پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی را به صورت آزمایشی راه اندازی خواهد کرد
717 aHR0cHM6Ly9zMy5jb2ludGVsZWdyYXBoLmNvbS91cGxvYWRzLzIwMjItMDQvZjM3OGUxMDEtZjE1My00M2UyLTk3ZTMtYmZhOWM5Y2NiM2RiLmpwZw - فیلیپین پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی را به صورت آزمایشی راه اندازی خواهد کرد

بنجامین ای. دیوکنو(Benjamin E. Diokno)، فرماندار بانک سنترال پیلیپیناس روز چهارشنبه اعلام کرد، فیلیپین یک پروژه آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی به نام پروژه CBDCPh را دنبال خواهد کرد. دیوکنو هفته گذشته در میزگرد چهاردهمین گروه سالانه 24 اتحاد برای سیاستگذاران مشمول مالی که در نشست های بهاری صندوق بین المللی پول و بانک جهانی در واشنگتن دی سی برگزار شد، درباره این پروژه صحبت کرد.
دیوکنو گفت که این پروژه توسط یک تیم داخلی بین بخشی و همچنین مشاوران خارجی از نهادهای تنظیم استاندارد بین المللی و موسسات چندجانبه برای ایجاد آموزش و اشتراک دانش در مورد توسعه و اجرای CBDC در سراسر جهان رهبری خواهد شد. دیوکنو این پروژه را در ساختن نقشه راه میان‌مدت تا بلندمدت BSP برای پروژه‌های CBDC عمده‌ پیشرفته‌تر که سیستم پرداخت فیلیپین را بیشتر تقویت می‌کند، حیاتی دانست.
در ارائه ای که قبل از میزگرد تهیه شده بود، بیان شد: «با توجه به پیشرفت در اجرای اصلاحات پرداخت خرد و شمول مالی، حداقل ارزش افزوده درک شده برای استفاده از CBDC خرد در فیلیپین وجود دارد.»

بانک مرکزی استفاده از CBDC عمده را برای پرداخت های فرامرزی، پرداخت های اوراق بهادار سهام و تسهیلات نقدینگی روزانه (ILF) پیش بینی کرده است و در حال حاضر، ILF به طور کامل خودکار نیست. گروه ویژه، اقدام مالی اخیر فیلیپین را دارای استانداردهای ناکافی ضد پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم شناسایی کرده است.
این کشور سال گذشته با انتشار یک مطالعه اکتشافی اولین گام های خود را به سمت CBDC برداشت. همچنین یادداشت تفاهم در زمینه تبادل اطلاعات و ظرفیت سازی با مقام پولی سنگاپور و بانک مرکزی موریس در زمینه ارز دیجیتال، فین تک و بانکداری اسلامی امضا کرد.