قانونگذاران ایالات متحده لایحه “ECASH” را در تلاشی جدید برای ایجاد یک دلار دیجیتال معرفی می کنند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • قانونگذاران ایالات متحده لایحه “ECASH” را در تلاشی جدید برای ایجاد یک دلار دیجیتال معرفی می کنند
F2I2EGDAH5ADTFAQ55BUB5SMCM scaled - قانونگذاران ایالات متحده لایحه "ECASH" را در تلاشی جدید برای ایجاد یک دلار دیجیتال معرفی می کنند

گروهی از قانونگذاران ایالات متحده می گویند که وزارت خزانه داری ایالات متحده ممکن است نهاد دولتی مناسب برای ایجاد یک دلار دیجیتال باشد – نه فدرال رزرو. لایحه جدیدی که روز دوشنبه ارائه شد، همین امر را مجاز می کند.

نمایندگان استفان لینچ(Stephen Lynch) ژسوس چوی گارسیا(Jesús Chuy Garci) ، آیانا پرسلی(Ayanna Pressley) و رشیده طلیب(Rashida Tlaib) “قانون ارز الکترونیکی و سخت افزار امن” (ECASH) را معرفی کردند. قانون به وزیر خزانه داری دستور می دهد تا نسخه الکترونیکی دلار آمریکا را با توجه به حفظ حریم خصوصی و ناشناس ماندن در تراکنشها تهیه و منتشر کند.

دلار الکترونیکی، همانطور که در لایحه تعریف شده است، ابزار حاملی است که مردم می توانند در تلفن یا کارت خود نگه دارند. این سیستم مبتنی بر توکن است، نه مبتنی بر حساب، به این معنی که اگر شخصی تلفن یا کارت خود را گم کند، وجوه خود را از دست خواهد داد. به عبارت دیگر، مانند گم کردن کیف پولی است که اسکناس های دلاری در آن وجود دارد.

این دلار الکترونیکی به عنوان ارز قانونی تلقی می شود و از نظر عملکردی مشابه یک دلار فیزیکی است.

روهان گری(Rohan Grey) استادیار دانشگاه ویلامت که در مورد این لایحه مشاوره داده است، به CoinDesk گفت که این لایحه برای ایجاد یک آنالوگ دیجیتال واقعی برای دلار آمریکا است.

ما پیشنهاد می کنیم که یک ابزار حامل واقعی وجه نقد داشته باشیم، یک سیستم مبتنی بر توکن که نه دفتر کل متمرکز یا دفتر کل توزیع شده نداشته باشد، زیرا هیچ دفتر کلی ندارد. از نرم افزار سخت افزاری ایمن استفاده می کند و توسط خزانه داری صادر می شود.”

این شکل از پول نقد الکترونیکی از تراکنش های همتا به همتا پشتیبانی می کند و با توجه به ماهیت راه اندازی آن، از تراکنش های کاملاً ناشناس پشتیبانی می کند.

بنابراین، با پیشنهادات دیگر برای دلار دیجیتال که مبتنی بر استیبل کوین یا سایر ابزارهای دفتر کل غیرمتمرکز هستند، متفاوت خواهد بود. بلاک چین ها برای ردیابی هر تراکنش طراحی شده اند و بنابراین هر تراکنش می تواند به فرستنده و گیرنده مرتبط باشد.

بر اساس پیشنهاد لینچ، کاربران نسبت به افرادی که سعی در استفاده از پول نقد دارند، مشمول قوانین سختگیرانه‌ای برای شناخت مشتری خود نمی‌شوند. آنها باید دلارهای نقدی الکترونیکی را از طریق یک حساب بانکی، تراکنش همتا به همتا یا یک فروشگاه به دست بیاورند، اما سپس می‌توانند هر کاری که دوست دارند با آن انجام دهند.

گری گفت که این سیستم می تواند به افرادی که به دلیل حداقل موجودی لازم نمی توانند حساب بانکی داشته باشند یا کسانی که به بانک ها اعتماد ندارند، خدمات دهد زیرا ممکن است بانک ها کارمزد دریافت کنند یا وجوه را مسدود کنند.