قانونگذاری خدمات صرافی توسط FSMA بلژیک

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

717 aHR0cHM6Ly9zMy5jb2ludGVsZWdyYXBoLmNvbS91cGxvYWRzLzIwMjItMDQvMTM3ZmJkNmUtOTA2NS00YmQ4LTg3NjEtNjJkZDA0MmZjOTM4LmpwZw - قانونگذاری خدمات صرافی توسط FSMA بلژیک

قانون جدیدی که توسط آژانس نظارتی مالی بلژیک، اداره خدمات مالی و بازار (FSMA) وضع شده است، اکنون صرافی‌های ارز دیجیتال و خدمات کیف پول در منطقه را ملزم می‌کند تا در یک مهلت مشخص ثبت نام کنند.
بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط FSMA، از فردا، اول ماه می(11 اردیبهشت)، اشخاص حقیقی و حقوقی که مایل به ارائه خدمات صرافی ارز دیجیتال یا کیف پول در بلژیک هستند، باید از قبل ثبت نام کنند.
کسب‌وکارهای رمزارزی در بلژیک که قبل از این اعلام رسمی، فعالیت می‌کردند، طبق قانون موظفند فعالیت خود را ظرف دو ماه آینده، به FSMA اطلاع دهند.
علاوه بر افشای عملیات، به کسب‌وکارهای موجود چهار ماه فرصت داده شده است، یعنی قبل از 1 سپتامبر(10 شهریور 1401)، تا به‌عنوان یک کسب‌وکار تحت نظارت در تنظیم‌کننده مالی ثبت نام کنند.
برای حفظ ثبت نام فعال در FSMA، ارائه دهندگان خدمات کریپتو ملزم به انجام هفت شرط هستند که شامل تشکیل یک شرکت با حداقل سرمایه تقریباً 52725 دلار (50000 یورو) است.

FSMA انتظار دارد با توجه به ارائه تمام اطلاعات مورد نیاز، درخواست های ثبت نام را ظرف سه ماه بررسی کند. پس از ثبت نام موفقیت آمیز، ارائه دهندگان خدمات کریپتو یک شماره ثبت منحصر به فرد، با نام شماره شرکت، دریافت خواهند کرد که باید در تمام تعاملات بعدی با FSMA استفاده شود.
موضع بلژیک در خصوص طرفدار بودن کریپتو در آغاز سال 2022 زمانی بود که کریستوف دی بوکلیر(Christophe De Beukelaer)، نماینده پارلمان بروکسل، اولین سیاستمدار اروپایی، حقوق خود را به بیت کوین (BTC) تبدیل کرد.