قانون رمزنگاری در پاناما با جلسه کمیته توسعه می یابد

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

20220214 Panama Crypto 2 1200x675 1 - قانون رمزنگاری در پاناما با جلسه کمیته توسعه می یابد

براساس یافته های The Block گروهی از قانونگذاران در پاناما در مورد دو لایحه مربوط به رمزنگاری در 22 فوریه بحث خواهند کرد.

اعضای کمیسیون بازرگانی و امور اقتصادی پاناما، بخشی از مجلس ملی این کشور، در ملاقات ساعت 14:00 بعد از ظهر علاوه بر سایر موارد در مورد رمزارز بحث خواهند کرد.

انتظار می رود اعضای کمیته در مورد اینکه آیا دو لایحه مورد بحث، 696 و 697، باید با هم ترکیب شوند و برای بحث به مجلس شورای ملی گسترده تر منتقل شوند، بحث کنند. مجمع در ماه اکتبر اعلام کرد که یک کمیته فرعی برای بررسی یکسان سازی لوایح تشکیل خواهد شد.

دو لایحه از نمایندگان مختلف هر دو مربوط به رمزارز هستند، اما ماهیت متفاوتی دارند. لایحه 696 که توسط Cenobia Vargas در ماه آگوست(مرداد) ارائه شد، ارزهای دیجیتال، توکن ها، NFTها و فناوری بلاک چین مورد استفاده در پاناما را تنظیم می کند. آن لایحه تنظیم پنج دارایی رمزنگاری را توصیه می کرد: بیت کوین، اتریوم، تتر، یک ارز دیجیتال به نام الروند و یک توکن بحث برانگیز به نام Token 7UT.

قانون دوم، 697، یک قانون رمزنگاری گسترده است که توسط نماینده مستقل کنگره، گابریل سیلوا معرفی شده است که به طور خاص از بیت کوین و اتریوم به عنوان انواع دارایی های رمزنگاری شده یاد می کند. این کشور بر سرعت بخشیدن به اقتصاد دیجیتال، دارایی های رمزنگاری و اینترنت تمرکز دارد.

در حالی که این جلسه می تواند نقطه عطفی برای شکل دادن به قانون رمزنگاری کشور باشد، هر لایحه ای هنوز باید چندین مرحله دیگر را طی کند تا بتواند در پاناما به قانون تبدیل شود.

انتظار می رود در این جلسه هر یک از نمایندگان از لایحه های مربوطه دفاع کنند و به سوالات اعضای کمیته پاسخ دهند. سپس، کمیته احتمالاً در مورد ترکیب هر دو قانون پیشنهادی یا انتخاب یکی برای پیشبرد بحث در کل مجلس ملی بحث خواهد کرد.

اگر کمیته به اتفاق آرا با پیشبرد لایحه کریپتو موافقت کند، برای بحث دوم به مجلس ملی خواهد رفت. در آنجا، اکثریت اعضا باید تأیید کنند که آیا این لایحه به رأی‌گیری می‌رسد یا خیر.

اگر اکثریت اعضا به این لایحه رای «آری» بدهند، در نهایت برای تأیید یا وتو به رئیس جمهور پاناما می رسد.