قطع سرویس طولانی مدت شبکه پالیگان پس از ارتقاء

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

1111111111 - قطع سرویس طولانی مدت شبکه پالیگان پس از ارتقاء

راه حل مقیاس پذیری لایه دوم اتریوم یعنی پالیگان(Polygon) بیش از 11 ساعت است که بلوک جدیدی تولید نکرده است و توسعه دهندگان این مشکل را به ارتقای فنی شبکه نسبت می دهند.
در 10 مارس(19 اسفند) در ساعت 4:20 بعد از ظهر UTC، توسعه دهندگان شبکه پالیگان (MATIC) به کاربران در انجمن پروژه اطلاع دادند که احتمالاً از ساعت 5:50 بعد از ظهر UTC به دلیل تعمیر و نگهداری مورد نیاز در یکی از سه لایه شبکه، خرابی وجود دارد. تصور می‌شود که ارتقای اخیر باعث ایجاد خطا در توانایی شبکه برای دستیابی به اجماع شده است.
“ما گمان می‌کنیم که ممکن است اشکالی در ارتقا وجود داشته باشد که بر اجماع تأثیر گذاشته و باعث شده است تا اعتبار‌دهنده‌های مختلف Heimdall در نسخه‌های مختلف زنجیره باشند و در نتیجه به اجماع 2/3 نرسیده باشند.”
همانطور که انتظار می رفت، خاموشی در حدود ساعت 5:54 بعد از ظهر UTC آغاز شد.
تیم Polygon یک به‌روزرسانی را در حدود ساعت 1:30 بامداد UTC منتشر کرد و توضیح داد که هنوز برای رفع خطا کار می‌کند و یک Hotfix برای کمک به ادامه ساختن بلاک‌ها به کار گرفته شده است. به نظر نمی‌رسد که آن رفع فوری از زمان نگارش این مقاله اعمال شده باشد.
این تیم همچنین به کاربران اطمینان داد که همه وجوه و داده های موجود در زنجیره ایمن هستند.

کاربران Polygon ظاهراً متوجه شده بودند که این قطعی مورد انتظار بود، اما در ساعت ششم، غوغایی در بین جامعه ظاهر شد. اکثر کاربران به نگرانی های خود در مورد مدت زمان طولانی برای قطع اشاره کرده اند.
برخی دیگر اشاره کرده اند که حرفه یا تجارت رمزنگاری آنها تحت تأثیر منفی این قطعی قرار گرفته است.
Heimdall مجموعه ای از گره های اثبات سهام (PoS) است که به شبکه کمک می کند تا به اجماع برسد. با موضوع Heimdall، پالیگان نمی تواند به اجماع شبکه برسد.
آخرین باگ بزرگی که Polygon رفع کرد، 24 میلیارد دلار سرمایه را در معرض خطر قرار داد، اما بدون مشکل در پایان سال 2021(دی 1400) برطرف شد.