قیمت بیت کوین پس از ۸ کندل هفتگی صعودی، در عرض ۲۰ دقیقه ۶.۵٪ کاهش یافت

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • قیمت بیت کوین پس از ۸ کندل هفتگی صعودی، در عرض ۲۰ دقیقه ۶.۵٪ کاهش یافت

ساعاتی پیش قیمت بیت کوین در عرض ۲۰ دقیقه، ۶.۵٪ کاهش یافت و از ۴۳٬۳۵۷ دلار به ۴۰٬۶۵۵ دلار رسید. به دنبال این ریزش، قیمت اتریوم نیز با ۸.۹٪ ریزش تا کف ۲٬۱۷۰ دلاری کاهش یافت. این بزرگترین ریزش یک روزه بیت کوین در بیش از یک ماه گذشته است.

از آن زمان بخشی از ضرر ایجاد شده بهبود یافته و قیمت بیت کوین و اتریوم به ترتیب تا ۴۱٬۹۶۵ دلار و ۲,۲۳۶ دلار افزایش یافته است.

سقوط ناگهانی قیمت بیت کوین به لیکویید شدن حجم زیادی از پوزیشن‌های معاملاتی منجر شد. بر اساس داده‌های کوین گلس، این ریزش بیش از ۲۷۰ میلیون دلار از پوزیشن‌های لانگ را لیکویید کرد و سود باز قراردادهای آتی بیت کوین را ۱.۲ میلیارد دلار کاهش داد و به ۱۷.۹ میلیارد دلار رساند.

حجم پوزیشن‌های معاملاتی لیکویید شده - منبع: CoinGlass

جالب‌تر اینجاست که این ریزش ناگهانی بلافاصله پس از توییت اسکات ملکر (Scott Melker)، معروف به گرگ آل استریت رخ داده است. ملکر در توییتی به هشتمین کندل سبز رنگ هفتگی بیت کوین اشاره کرد و نوشت «پس کی قیمت اصلاح می‌شود؟»؛ اتفاقی که تنها چند دقیقه پس از توییت ملکر رخ داد.

توییت اسکات ملکر

در حال حاضر، بازارهای مالی منتظر انتشار داده‌های تورمی توسط فدرال رزرو (CPI و PPI) و برگزاری آخرین جلسه امسال کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در روز چهارشنبه در رابطه با نرخ بهره هستند. البته بیشتر کارشناسان معتقدند در این جلسه نیز شاهد ثابت نگه داشته شدن نرخ بهره خواهیم بود. اما داده‌های اشتغال که پیش از این منتشر شد انتظار کاهش نرخ بهره را به تعویق انداخته است.

همچنین، برخی از تحلیلگران معتقدند اصلاح قیمت بیت کوین احتمالا همچنان ادامه خواهد داشت. ویلی وو (Willy Woo)، تحلیلگر مطرح بازار با اشاره به گپ CME موجود در ناحیه ۳۹٬۷۰۰ دلار، پیش‌بینی کرد قیمت بیت کوین برای بستن این گپ تا این محدوده کاهش یابد.

توییت ویلی وو

منظور از گپ CME، تفاوت قیمت بین زمان بسته شدن بازار فیوچرز در بورس کالای شیکاگو (CME) در روز جمعه و باز شدن مجدد آن در یکشنبه شب است. بیت کوین از لحاظ تاریخی اغلب تمایل دارد این گپ‌ها را پر کند، بنابراین، احتمال ریزش بیشتر وجود دارد.