جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

لایحه تنظیم کریپتو در برزیل برای اولین بار به رای سنا می رسد

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

20220223 090824 - لایحه تنظیم کریپتو در برزیل برای اولین بار به رای سنا می رسد

مجلس سنای برزیل قرار است به لایحه ای رای دهد که این کشور را به بزرگ ترین کشور آمریکای لاتین برای تنظیم ارزهای دیجیتال تبدیل می کند.این لایحه کریپتو به اتفاق آرا توسط کمیته امور اقتصادی سنا در ۲۲ فوریه(۳ اسفند) تصویب شد و به طور بالقوه شانس رای گیری در مجلس سنا را افزایش می دهد. پس از تصویب در سنا و مجلس سفلی، به رئیس جمهور ژایر بولسونارو ارسال می شود تا به قانون تبدیل شود.

این قانون بیان می‌کند که «دستورالعمل‌هایی برای ارائه خدمات دارایی مجازی» ارائه می‌کند. سناتور برزیلی ایرجا آبرو در 22 فوریه گفت که امیدوار است این لایحه جرایم مالی مختلفی را که با رمزارز مرتکب شده اند، مهار کند.

سناتور آبرو، که در ابتدا این لایحه را در سال 2019(1398) پیشنهاد کرد، همچنین در 22 فوریه به بلومبرگ گفت هنگامی که این مقررات تصویب شد، روند به این صورت است که (کریپتو) به طور فزاینده ای در سوپرمارکت ها، در تجارت و در یک نمایندگی خودرو به کار گرفته می شود.

در حال حاضر تقریباً سه سال است که این لایحه جنبه‌های مختلفی از آنچه که یک دارایی مجازی (VA)، یک واسطه یا مبادله است، و کدام بازوهای دولت فدرال صلاحیت رسیدگی به این موضوع را دارند، تعریف می‌کند.

این لایحه دارایی مجازی را به عنوان “نمایندگی دیجیتالی ارزشی که می تواند به صورت الکترونیکی معامله یا منتقل شود و برای انجام پرداخت ها یا اهداف سرمایه گذاری استفاده شود” تعریف می کند.

بر اساس این لایحه، کارگزار یا صرافی کریپتو یک شخص حقوقی است که اجازه «مشارکت در خدمات و تدارکات مالی» را می‌دهد و صرافی ها بین VA و ارز فیات، VA و سایر VA، انتقال VA و نگهداری از VA را انجام می‌دهد.

اگر این لایحه تصویب شود، برزیل به بزرگ‌ترین کشور آمریکای لاتین تبدیل می‌شود که ارزهای دیجیتال را تنظیم می‌کند. احتمالاً شناخته‌شده‌ترین کشور LATAM که چنین مقرراتی دارد، السالوادور است که نجیب ابوکیله، رئیس‌جمهور آن در مورد بلندپروازی‌های خود مبنی بر مستقل کردن کشور از وابستگی به دلار آمریکا از طریق استفاده از بیت‌کوین (BTC) صحبت کرده است.