مارک زاکربرگ می گوید اینستاگرام به زودی NFT ها را اضافه می کند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

33333333 - مارک زاکربرگ می گوید اینستاگرام به زودی NFT ها را اضافه می کند

مارک زاکربرگ(Mark Zuckerberg)، مدیرعامل متا فاش کرده است که اپلیکیشن اشتراک‌گذاری ویدیو و عکس یعنی اینستاگرام، در حال آماده شدن برای اضافه کردن توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) به پلتفرم است.
زاکربرگ در یک حضور در کنفرانس South by Southwest در آستین، تگزاس گفت: “ما در حال کار برای آوردن NFT ها به اینستاگرام در کوتاه مدت هستیم.” بنیانگذار فیس بوک جزئیاتی در مورد زمان اجرا ارائه نکرد.
کیسی نیوتن(Casey Newton)، نویسنده خبرنامه Platformer، از کنفرانس توییت کرد که زاکربرگ همچنین گفت که امیدوار است در ماه‌های آینده، کاربران اینستاگرام بتوانند NFT‌های خود را در این پلتفرم ایجاد کنند.

متا بلافاصله به Cointelegraph در مورد اینکه عملکرد NFT چه زمانی فعال می شود پاسخ نداد.
اکتبر گذشته(مهر 1400)، متا نام خود را از فیس بوک تغییر داد تا روی پروژه های مرتبط با متاورس خود تمرکز کند. گزارش های این شرکت از سه ماهه آخر سال 2021(پاییز و دی 1400) برای اولین بار جزئیات مالی کسب و کار تحقیق و توسعه واقعیت مجازی و واقعیت افزوده خود، Reality Labs را نشان داد که زیان بیش از 10 میلیارد دلار را نشان می دهد.
این اولین تلاش متا برای یک پروژه مرتبط با رمزارز نیست. در سال 2019(1398)، این شرکت برنامه‌های خود را برای ایجاد «Libra» (که بعداً به «Diem» تغییر نام داد)، یک استیبل کوین ثابت با دلار آمریکا نشان داد که به دلیل عدم تأیید نظارتی و بازخورد جامعه، شکست خورد. این پروژه توسط Silvergate Capital خریداری شد، اگرچه برخی از کارمندان سابق متا اکنون به دنبال احیای استیبل کوین از طریق ایجاد شبکه ای برای خود هستند.