ماینرهای بیت کوین به دنبال انرژی هسته ای برای انرژی پایدار هستند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • ماینرهای بیت کوین به دنبال انرژی هسته ای برای انرژی پایدار هستند

بازیگران اصلی صنعت استخراج بیت کوین (BTC) با افزایش فشار برای بهبود برای محیط زیست، انرژی هسته ای را مورد توجه قرار داده اند.
معاون رئیس GRIID، هری سودوک(Harry Sudok)، در نشست مجازی بیت کوین و فراتر از آن در 10 نوامبر(19 آبان) گفت که انرژی هسته ای می تواند “فرصتی فوق العاده” برای معرفی “مقدار عظیم انرژی پاک و بدون کربن” ارائه کند. GRIDD یک شرکت آمریکایی است که انرژی کم هزینه و تجدیدپذیر را برای ایجاد امکانات استخراج بیت کوین به صورت یکپارچه تهیه می کند.
به گفته سوداک، برنامه‌های یارانه‌ای گذشته و گفتمان در مورد انرژی‌های تجدیدپذیر عمدتاً بر انرژی خورشیدی و بادی متمرکز بوده و از در نظر گرفتن مزایای بالقوه انرژی هسته‌ای غفلت شده است.
«نرخ رشد تا حد زیادی در حال حاضر حول محور خورشیدی و باد متمرکز است و این واقعیت برنامه‌هایی است که در 8 تا 10 سال گذشته اجرا شده است. اما چیزی که ما دوست داریم ببینیم، گسترش بخش هسته ای است.»

همچنین سامسون مو(Samson Mow)، افسر ارشد استراتژی Blockstream، در کنار سوداک، در یک میزگرد برای بحث در مورد پیچیدگی‌های استخراج بیت‌کوین و هزینه انرژی شرکت داشت.
موو می‌گوید: «تصویر بزرگ‌تر واقعاً اغلب نادیده گرفته می‌شود، زیرا استخراج بیت‌کوین درصد کمی از مصرف انرژی در سراسر جهان است – مانند کسری از درصد».
موو همچنین طرفدار انرژی هسته ای برای استخراج بیت کوین است. او می‌گوید: «مشکل این است که ما به‌عنوان جامعه‌ای که در آن انرژی هسته‌ای را رد کرده‌ایم، عقب‌نشینی کرده‌ایم و به سراغ چیزهای دیگری مانند باد و خورشید رفته‌ایم که تولیدشان پرهزینه‌تر است و همیشه کار نمی‌کنند.»

ماه گذشته، شورای استخراج بیت کوین (BMC) حدود 33 درصد از شبکه فعلی جهانی بیت کوین را بررسی کرد. BMC تخمین می زند که ترکیب برق پایدار صنعت استخراج جهانی در سه ماهه سوم سال جاری(تابستان 1400) حدود 3 درصد به 55.9 درصد رشد کرده است.