مایکل سیلور برای خرید بیت کوین، فروش ۲۱۶ میلیون دلار سهام مایکرواستراتژی را آغاز کرد

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • مایکل سیلور برای خرید بیت کوین، فروش ۲۱۶ میلیون دلار سهام مایکرواستراتژی را آغاز کرد

یک پرونده ثبت‌شده در کمیسون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) نشان می‌دهد مایکل سیلور (Michael Saylor)، رییس اجرایی شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، از روز گذشته فرآیند فروش ۲۱۶ میلیون دلار از سهام این شرکت را آغاز کرده است تا بیشتر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کند.

به نقل از کوین تلگراف، پرونده‌ مذکور نشان می‌دهد سیلور قصد دارد امتیاز خرید ۳۱۰٬۰۰۰ سهام را طی ۴ ماه به فروش برساند. این مقدار سهام‌ به صورت آپشن (قرارداد اختیار) در آوریل ۲۰۱۴ (فروردین ۱۳۹۳) به عنوان پاداش به او داده شده بود و در آوریل ۲۰۲۴ (فروردین ۱۴۰۳) منقضی خواهد شد.

اسناد مربوط به فروش سهام مایکرواستراتژی توسط مایکل سیلور

سیلور در کنفرانس مربوط به «گزارش درآمدی مایکرواستراتژی در سه ماهه سوم ۲۰۲۳» اعلام کرده بود قصد دارد طی چهار ماه آینده ۵٬۰۰۰ سهم را در هر روز معاملاتی به شرط حداقل قیمت بفروشد. او در ۲ ژانویه (۱۲ دی) نیز همین مقدار سهام را به فروش رساند. سیلور برای اولین بار در پرونده «10-Q» شرکت مایکرواستراتژی برای سه ماهه سوم ۲۰۲۳ فاش کرد که چنین تصمیمی گرفته و احتمالا تا ۴۰۰٬۰۰۰ سهم خود را تا ۲۶ آوریل (۷ اردیبهشت) بفروشد. او در این کنفرانس گفته بود:

این کار به من اجازه می‌دهد تا به تعهدات شخصیم بپردازم و بیت‌ کوین بیشتری خریداری کنم. من همچنان به آینده مایکرواستراتژی خوش‌بین هستم و باید تاکید کنم که سهام من در این شرکت حتی بعد از فروش‌ این مقدار سهم، همچنان زیاد است.

مایکرواستراتژی بزرگ‌ترین هولدر سازمانی بیت کوین است و بعد از آخرین خرید خود در ماه دسامبر (آذر)، حدود ۱۸۹٬۱۵۰ BTC به ارزش حدودا ۸.۵ میلیارد دلار دارد. سهام مایکرواستراتژی در روز سه‌شنبه (۱۲ دی) با عبور قیمت بیت کوین از ۴۵٬۰۰۰ دلار، ۸.۵٪ افزایش یافت و برخلاف روند نزولی بازار سهام آمریکا حرکت کرد. قیمت سهام این شرکت در یک سال گذشته بیش از ۴۱۰٪ افزایش یافته است.

قیمت بیت کوین هم طی ماه‌های اخیر افزایش یافته و در حال حاضر در محدوده ۴۵٬۳۰۰ دلار قرار دارد. اکثر فعالان بازار کریپتو معتقدند SEC در هفته‌های آینده صندوق قابل‌معامله در بورس اسپات (ETF) بیت کوین را تایید می‌کند و فشار خرید آن بین سرمایه‌گذاران خرد و سازمانی افزایش می‌یابد.