جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مدیر ارشد فناوری Oculus: بعید است که متا، کاملاً از Crypto استقبال کند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • مدیر ارشد فناوری Oculus: بعید است که متا، کاملاً از Crypto استقبال کند

روز پنجشنبه، جان کارمک(John Carmack)، مدیر ارشد فناوری Oculus، طی یک سخنرانی زنده در مورد متاورس جدید فیس بوک گفت: “بعید است که ما در دنیای کاملاً آزاد کریپتو باشیم.”

در اوایل آن روز، فیس‌بوک خود را به عنوان «متا» تغییر نام داد، که نشان‌دهنده قصد خود برای ورود به متاورس است. تحت چتر جدید Meta، سرویس‌های فعلی مانند فیس‌بوک و واتس‌اپ برند فعلی خود را حفظ خواهند کرد، در حالی که شرکت هدست واقعیت مجازی فیس‌بوک، Oculus در سال 2022(دی) نام تجاری خود را تغییر خواهد داد.

در سخنرانی اصلی، فیس بوک گفت که NFT و رمزنگاری به طور اجتناب ناپذیری در متاورس نقش خواهند داشت و بسیاری از طرفداران کریپتو را به این فکر می‌اندازند که چقدر نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

جان کارمک سخنرانی اصلی خود را ارائه کرد و گفت که اگرچه متا بدون شک از تراکنش‌های رمزارزها استفاده می‌کند، اما نباید آن را به عنوان یک پلتفرم کاملاً باز و دوستدار کریپتو در نظر گرفت.

“همه موافق هستند که باید بتوانید در متاورس امرار معاش کنید. تجارت بخشی از آن خواهد بود، اما من از سرگرمی بزرگسالان به عنوان آزمون تورنسل برای باز بودن یک پلتفرم استفاده می کنم. اگر سرگرمی برای بزرگسالان وجود داشته باشد، از نقطه نظر تجاری یک پلتفرم بسیار باز است و احتمالاً ما آنجا نخواهیم بود.”

او ادامه داد: “بعید است که ما در دنیای کاملاً باز ارزهای دیجیتال باشیم. آزادی خواه درون من، ایده تراکنش های نقدی غیرقابل توقف جهانی را دوست دارد، اما من به خوبی از باتلاق کلاهبرداری ها و هرزنامه هایی که باید هر روز صبح از جدول زمانی خود پاک کنم، آگاهم.”

متاورس و کریپتو

متاورس اصطلاحی است که بسیاری از آن برای توصیف تکامل احتمالی آینده اینترنت استفاده می‌کنند، جایی که برنامه‌ها و وبسایت‌ های مسطح که امروزه استفاده می‌کنیم با محیط‌های واقعیت مجازی غوطه‌ور و فضاهای مشترک جایگزین شده‌اند.

متاورس چیزی است که توسعه‌دهندگان متبحر در حوزه رمزنگاری تا حدی از طریق بازی‌های کریپتو مبتنی بر مرورگر مانند Decentraland ساخته‌اند، که در اوایل تابستان میزبان اولین جشنواره موسیقی مجازی خود بود.

فیس‌بوک، متاورس خود را به‌عنوان نوعی برنامه قاتل تصور می‌کند، اما تعریف پارامترهای آن دشوار است زیرا یک چیز نخواهد بود. در عوض، این مجموعه ای از جهان های باز خواهد بود که دارایی های قابل همکاری به آن ها می پیوندند.

اين مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئوليت آن با زرین سیگنال نمی باشد.

منبع:decrypt.co