مدیر عامل Coinbase می‌گوید شهروندان روس از کریپتو به عنوان راه نجات استفاده می‌کنند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • مدیر عامل Coinbase می‌گوید شهروندان روس از کریپتو به عنوان راه نجات استفاده می‌کنند
coinbase brian - مدیر عامل Coinbase می‌گوید شهروندان روس از کریپتو به عنوان راه نجات استفاده می‌کنند

برایان آرمسترانگ، مدیر عامل Coinbase، دیدگاه خود را در مورد استفاده از کریپتو و سیاست صرافی خود در یک سری توئیت روز جمعه در حالی که روسیه به جنگ علیه اوکراین ادامه می دهد، به اشتراک گذاشته است.

در ابتدا، او تاکید کرد که کوین بیس “به طور پیشگیرانه همه روس ها را از استفاده از پلتفرم خود منع نمی کند.” او تاکید کرد: “ما معتقدیم که همه مستحق دسترسی به خدمات مالی اولیه هستند، مگر اینکه قانون خلاف آن را بگوید.”

بحث ممنوعیت همه روس‌ها زمانی آغاز شد که معاون نخست‌وزیر اوکراین از همه صرافی‌های اصلی رمزارزی خواست تا آدرس‌های همه کاربران روسی را مسدود کنند. با این حال، چندین صرافی بزرگ کریپتو به سرعت این درخواست را رد کردند، از جمله Coinbase، Binance و Kraken.

آرمسترانگ با اشاره به اینکه کوین بیس معتقد است “همه مستحق دسترسی به خدمات مالی اساسی هستند، مگر اینکه قانون خلاف آن را بگوید”، روز جمعه گفت:

“برخی از شهروندان روس که اکنون که ارزش پولشان سقوط کرده است، از رمزارز به عنوان راه نجات استفاده می‌کنند. بسیاری از آنها احتمالاً با کاری که کشورشان انجام می دهد مخالف هستند و ممنوعیت به آنها آسیب می رساند.

روبل این هفته پس از توافق تعدادی از کشورها برای اعمال تحریم های شدید علیه نهادهای روسیه، بیش از 30 درصد دیگر نیز سقوط کرد. روز پنجشنبه، سرویس سرمایه گذاران مودیز رتبه بدهی بلندمدت دولت روسیه را از درجه سرمایه گذاری (Baa3) به بی ارزش (B3) کاهش داد. در واقع یک سقوط آزاد شش درجه ای برای روسیه اتفاق افتاد.