مردم کره جنوبی باید برای ایردراپ ها مالیات سنگینی بپردازند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

south koreas crypto regulations are tightening around investors and exchanges alike - مردم کره جنوبی باید برای ایردراپ ها مالیات سنگینی بپردازند

سخنگوی وزارت دارایی کره جنوبی گفت: «انتقال مجانی دارایی هایی که به عنوان «هدیه» می باشند، مشمول قانون مالیات بر ارث و هدایا است. در این صورت باید از شخص ثالثی که دارایی دیجیتال به صورت رایگان به او منتقل می شود نیز مالیات هدیه اخذ شود.»

Airdrops در فضای رمزارزها بسیار محبوب است که در آن یک پلتفرم به دارندگان دارایی های دیجیتال بومی خود پاداش می دهد. ایردراپ ها به طور خاص در زمان هاردفورک کردن بلاک چین موجود به یک بلاک چین جدید یا در هنگام واریز دارایی های دیجیتال به یک شبکه بلاک چین اتفاق می افتد. شکل دیگری از پاداش های رمزارزی، استیکینگ کریپتو است که ممکن است مشمول مالیات هدیه نیز باشد.

مالیات هدایای رمزارزی بین 10 تا 50 درصد خواهد بود

نشریه خبری محلی کره جنوبی با استناد به مقامات مالیاتی گزارش داد که مالیات بر افزایش سرمایه از دارایی های دیجیتال در سال 2025 آغاز می شود. با این حال، هدایای دارایی های مجازی همچنان تحت قوانین فعلی خواهد بود.

مالیات هدیه در کره جنوبی برای همه اشیاء با ارزش اقتصادی که قابل تبدیل به پول هستند اعمال می شود. فردی که موظف به پرداخت مالیات هدیه است باید ظرف سه ماه پس از دریافت آن، برای مالیات هدیه اقدام کند. این می تواند بین 10 تا 50 درصد از ارزش کل هدایای دریافتی باشد.