مرد نوادایی به مشارکت در طرح 722 میلیون دلاری کلاهبرداری با رمزارزها اعتراف کرد

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • مرد نوادایی به مشارکت در طرح 722 میلیون دلاری کلاهبرداری با رمزارزها اعتراف کرد
bitclub - مرد نوادایی به مشارکت در طرح 722 میلیون دلاری کلاهبرداری با رمزارزها اعتراف کرد

وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ)، پنجشنبه اعلام کرد: گوردون براد بکستد (Gordon Brad Beckstead)، 57 ساله اهل هندرسون نوادا، در ارتباط با کلاهبرداری شبکه Bitclub به گناه خود اعتراف کرده است.

جزئیات اطلاعیه:

“مردی از نوادا امروز به نقش خود در پولشویی وجوهی که برای شبکه بیت کلاب درخواست شده بود، اعتراف کرد. یک طرح کلاهبرداری 722 میلیون دلاری با رمزارزها.”

وزارت دادگستری توضیح داد که شبکه بیت کلاب یک طرح کلاهبرداری بود که از آوریل 2014  تا دسامبر 2019 (فروردین 1393 تا آذر 1398) اجرا شده بود. سازنده و اپراتور آن، متیو برنت گوتچه، در دسامبر 2019 متهم شده است. Silviu Catalin Balaci، Russ Albert Medlin، Jobadiah Sinclair Week و Jobadiah Sinclair Weeks هابیل نیز در همان زمان در ارتباط با این طرح متهم شدند.

وزارت دادگستری توضیح داد که کلاهبرداران “در ازای سهام استخرهای استخراج رمزارزها از سرمایه گذاران پول خواستند و به سرمایه گذاران برای جذب سرمایه گذاران جدید در این طرح پاداش دادند.”

بکستد، سرمایه‌گذار شبکه بیت کلاب و CPA سابق، اعتراف کرد که با گوتچه و دیگران برای شستشوی سرمایه‌های به‌دست‌آمده از شبکه بیت کلاب همکاری کرده است.

او همچنین در تهیه اظهارنامه های تقلبی مالیاتی فدرال 2017 و 2018 (1396 و 1397) به گوتچه کمک کرد و به او اجازه داد از پرداخت بیش از 20 میلیون دلار مالیات بر درآمد فدرال اجتناب کند. به گفته وزارت دادگستری، بکستد اعتراف کرد که می‌دانست این پاداش ها تقلبی بوده است، زیرا آن‌ها نتوانستند بیش از ۶۰ میلیون دلار درآمد حاصل از عملیات شبکه بیت کلاب را گزارش کنند.

وزارت دادگستری خاطرنشان کرد که بکستد به “یک فقره توطئه برای ارتکاب پولشویی و یک فقره کمک در تهیه اظهارنامه مالیاتی جعلی” اعتراف کرده است. این وزارت تصریح کرد: اتهام پولشویی “حداکثر مجازات 20 سال زندان و جریمه 500 هزار دلاری یا دو برابر ارزش دارایی مربوط به معامله را در پی دارد”، وزارت دادگستری تصریح کرد که این اتهام مالیاتی “شامل حداکثر مجازات است. مجازات سه سال زندان و جریمه 100000 دلاری.”