مروری بر وضعیت بازار: رمزارزهای مستعد رشد در روزهای پایانی سال کدامند؟

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • مروری بر وضعیت بازار: رمزارزهای مستعد رشد در روزهای پایانی سال کدامند؟

قیمت ارزهای دیجیتال امروز دوشنبه ۲۵ دسامبر نزولی بوده است و به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران در حال آغاز تعطیلات پایان سال خود هستند. هفته آخر سال اهمیت بالایی برای قیمت دارایی‌های دیجیتال دارد و بسیاری از علاقه‌‌مندان به بازار کریپتو منتظر یک رالی بابا نوئل هستند.

ارزهای دیجیتال در سالی که گذشت، رشد‌ قیمتی قابل‌توجهی را تجربه کرده و به سقف‌های سالانه خود رسیده‌اند. همچنین، پیش‌بینی تایید ETF اسپات بیت‌کوین در اوایل ژانویه، احتمال رشد بیشتر قیمت ارزهای دیجیتال را افزایش داده است.

در زمان نگارش این خبر، قیمت بیت‌کوین طی ۲۴ ساعت گذشته با ۱.۶۴ درصد کاهش به ۴۳۲۱۰.۵۸ دلار و حجم معاملات آن با ۴۸.۸۸ درصد افزایش به ۱۹.۷۱ میلیارد دلار رسیده است.

قیمت اتریوم نیز با ۱.۲۶ درصد کاهش به ۲۲۸۱.۹۴ دلار و حجم معاملات آن با افزایش ۵.۸۴ درصدی به ۸.۵۸ میلیارد دلار رسیده است. همزمان، سولانا با کاهش ۱.۸۶ درصدی نسبت به دیروز، ۱۱۳.۱۷ دلار معامله می‌شود و حجم معاملات آن ۳.۲۷ درصد کاهش داشته است.

بایننس کوین طی ۲۴ ساعت گذشته ۱.۳۱ درصد کاهش یافته و اکنون ۲۶۵.۸۲ دلار قیمت دارد. حجم معاملات آن نیز با ۱۲.۴ درصد افزایش به ۷۸۸.۳۷ میلیون دلار رسیده است. از سوی دیگر، قیمت ریپل با ۰.۷۸ درصد کاهش به ۰.۶۱۷۱ دلار رسیده و حجم معاملات آن با افزایش ۵۵.۱۴ درصدی اکنون ۱.۱۸ میلیارد دلار است.

در مدت زمان مشابه، وضعیت بازار میم‌کوین‌ها نیز نزولی بوده است. قیمت دوج کوین با ۱.۶۷ درصد کاهش به ۰.۰۹۲۵۹ دلار و حجم معاملات آن با ۵۶ درصد افزایش به ۵۴۸.۵۵ میلیون دلار رسیده است. علاوه بر این، شیبا اینو با کاهشی ۲ درصدی اکنون ۰.۰۰۰۰۱۰۷۶ دلار قیمت دارد و حجم معاملات آن از دیروز با ۱۷.۴ درصد کاهش به ۲۰۸.۶ میلیون دلار رسیده است.

کاهش قیمت اکثر ارزهای دیجیتال، به نزولی شدن کل بازار کریپتو در روز دوشنبه منجر شده است. ارزش بازار ارزهای دیجیتال با ۱.۱۹ درصد کاهش به ۱.۶۶ تریلیون دلار و حجم معاملات آن با ۲۴.۷۶ درصد افزایش به ۶۲.۵۱ میلیارد دلار رسیده است. شایان ذکر است، شاخص ترس و طمع در سطح ۷۲ قرار دارد که نشان‌دهنده وجود احساس « طمع» در بازار است.

ارزهای دیجیتال با پتانسیل رشد

با این وجود، چند ارز دیجیتال وجود دارند که می‌توان به عملکرد آن‌ها همچنان امیدوار بود. اولین گزینه پپه کوین است که علی‌رغم نزول ۴.۲۹ درصدی در روز گذشته و رسیدن به ۰.۰۰۰۰۰۱۳۹۲ دلار، می‌تواند عملکرد مثبتی را ثبت کرده و طبق روند صعودی هفتگی خود، رشد قیمتی را تجربه کند.

مروری بر وضعیت بازار: رمزارزهای مستعد رشد در روزهای پایانی سال کدامند؟

مورد بعدی کوانت (QNT) است که با عملکردی اعجاب‌انگیز، توجهات را به خود جلب کرده است. قیمت این ارز دیجیتال اخیراً با افزایشی ۱۵.۹۳ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته، به ۱۳۲.۳۰ دلار رسیده و این روند می‌تواند ادامه‌دار باشد. گفتنی است قیمت کوانت طی هفته گذشته ۲۳ درصد رشد داشته است.

مروری بر وضعیت بازار: رمزارزهای مستعد رشد در روزهای پایانی سال کدامند؟

آخرین مورد نیز رمزارز اوسیس نتورک (ROSE) است که با افزایشی ۱۶.۷۱ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته، اکنون با قیمت ۰.۱۳۴۶ دلار معامله می‌شود. این توکن در هفت روز گذشته نزدیک به ۶۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است.

مروری بر وضعیت بازار: رمزارزهای مستعد رشد در روزهای پایانی سال کدامند؟