مروری بر وضعیت بازار: صعود آکاش و بلور همزمان با ریزش بیت کوین!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

در ۲۴ ساعت گذشته، بازار ارزهای دیجیتال به دلیل تداوم فشار فروش از سوی معامله‌گران، شاهد ریزش قیمت‌ها بود. با این حال، تحلیلگران روند نزولی اخیر را فرصتی برای «خرید در کف قیمت» می‌دانند؛ زیرا به پتانسیل رشد دارایی‌های رمزارزی در بلندمدت خوش‌بین هستند.

در این میان و در بحبوحه سقوط قیمت بیت کوین (BTC) به زیر سطح روانی ۴۰ هزار دلار، برخی از آلت‌کوین‌های کوچک‌تر عملکرد بهتری داشتند که در ادامه، آنها را معرفی خواهیم کرد.

عملکرد قیمتی رمزارزهای برتر بازار

قیمت بیت کوین روز گذشته به زیر سطح ۳۹ هزار دلار سقوط کرد، ولی پس از آن برگشت و با جبران بخشی از ضررهای خود، در حال حاضر در محدوده ۳۹،۷۱۰ دلار معامله می‌شود. در حالی که ارزش بازار بیت کوین به ۷۷۸٫۶۳ میلیارد دلار کاهش یافته، حجم معاملات این ارز دیجیتال با یک رشد ۳ درصدی نسبت به روز گذشته، به ۳۰٫۵۳ میلیارد دلار رسیده است.

 

در همین حال، قیمت اتریوم (ETH) با یک افت ۵٫۲ درصدی نسبت به ۲۴ ساعت گذشته، در محدوده ۲،۲۲۰ دلار قرار دارد. با وجود افت ۵٫۵ درصدی ارزش بازار اتریوم و کاهش آن به ۲۶۷٫۱۴ میلیارد دلار، حجم معاملات ۲۴ ساعته این رمزارز با ۲۴ درصد رشد، به ۱۶٫۵۹ میلیارد دلار رسیده است.

علاوه بر این، قیمت بایننس کوین (BNB) با ۴٫۸۵ درصد کاهش نسبت به روز گذشته، به ۲۹۵٫۸۰ دلار رسیده و سولانا (SOL) نیز با از دست دادن ۲ درصد از ارزش خود، در حال حاضر در محدوده قیمتی ۸۴ دلار معامله می‌شود.

در این میان، ریپل (XRP) هم با ثبت یک افت روزانه ۲٫۸۲ درصدی، در حال حاضر حدود ۰٫۵۱ دلار ارزش دارد و قیمت کاردانو (ADA) نیز با ۳٫۷۲ درصد کاهش، به ۰٫۴۶ دلار رسیده است.

میم کوین‌های برتر بازار یعنی دوج کوین (DOGE) و شیبا اینو (SHIB) نیز به ترتیب شاهد افت ۳٫۲۹ و ۸٫۳۵ درصدی قیمت خود هستند.

رمزارزهایی که با وجود افت کلی بازار، رشد کردند!

با وجود ریزش کلی قیمت‌ها در بازار کریپتو، قیمت آکاش نتورک (AKT)، یک رمزارز مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی، در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۴ درصد افزایش یافته و احساسات نزولی در بازار را به چالش کشیده است. در زمان نگارش این خبر، AKT با قیمت ۲٫۷۵ دلار معامله می‌شود. ارزش بازار آکاش نیز با بیش از ۱۴ درصد رشد نسبت به روز گذشته، به ۶۲۱٫۳۳ میلیون دلار رسیده و به این ترتیب، این ارز دیجیتال به جایگاه ۹۴ بازار صعود کرده است.

 

بلور (BLUR)، یکی از ارزهای دیجیتال محبوب در بازار نیز رشد قیمتی قابل‌توجهی داشته است. بر اساس داده‌های بازار، قیمت بلور با ۸٫۶ درصد رشد روزانه، به ۰٫۶۶ دلار رسیده است. ارزش بازار و حجم معاملات روزانه این ارز دیجیتال نیز به ترتیب، ۱۰٫۵ و ۵۱ درصد رشد داشته‌اند.